Načítám Akce

Therabandy a labilní plochy, hypermobilita, flexibilita a skolióza

Zdravá páteř má být dostatečně flexibilní, tj. klouby jsou stabilní a pohyb obratlů je ve fyziologickém 3D rozsahu. U hypermobility nacházíme zvýšený nefyziologický rozsah pohybu a následnou nestabilitu kloubů. Častěji jsou pozorovány bolesti při statické zátěži, plochonoží, sklon k lehkým úrazům a skolióza. Hypermobilita je často doprovázená oploštělou hrudní páteří a kyfotizací na přechodu hrudní a bederní páteře, což je rizikový faktor pro rozvoj idiopatické skoliózy. Pro hypermobilitu je typická zvýšená volnost vaziva, ke které se u skoliózy přidává asymetrie. Ligamentózně svalový systém pracuje asymetricky. Šlachy, které drží páteř pružně dohromady, svým asymetrickým tahem rozvíjí další deformaci páteře. Postupem času páteř u skoliózy začne být v některých úsecích nepohyblivá a rozvíjí se fixovaná deformace páteře.
Cílem kurzu je ukázat možnosti terapie u idiopatické skoliózy a hypermobility. Účastníci kurzu dostanou stručné studijní materiály. Součástí je řada kazuistik přibližujících více jednotlivá témata.
Na kurz je možnost přivést si svého pacienta se skoliózou, kterého vyšetříme a navrhneme terapii. Pokud byste měli zájem, kontaktujte seminářový tým na seminare@ckp-dobrichovice.cz.

Série 3 kurzů:

Série tří kurzů, z nichž každý se věnuje jiným metodám, poskytuje dostatek času na praktické vyzkoušení konkrétních vybraných cviků a prvků dané metody. Součástí je řada kazuistik přibližujících více jednotlivá témata. Kurzy je možné absolvovat nezávisle na sobě. Na kurz je možné po předchozí dohodě přivést vlastního pacienta se skoliózou.

Jednotlivé kurzy jsou vhodné také jako refresh dříve absolvovaných kurzů.

Harmonogram:

|8:30  –   9:00   – Registrace účastníků, zahájení kurzu
|9:00  – 10:30   – Skolióza versus hypermobilita a flexibilita
|10:30  – 12:30   – Cvičení s therabandy, labilní plochy
|12:30  – 13:30   – Oběd
|13:30  – 15:30   – Využití metody dle Niederhöffer, Becker
|15:30  – 16:00   – Diskuse a závěr

Určeno pro:

lékaře, fyzioterapeuty a další zdravotníky, kteří pracují s klienty se skoliózou

Akreditace:

Kredity:  5 kreditů UNIFY (pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 6 á 60 min

Praktické informace:

S sebou: pohodlné oblečení na cvičení, psací potřeby

Oběd a občerstvení: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení.
Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Poznámka

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex