Načítám Akce

Bipedální & quadrupedální lokomoce v terapii posturálních poruch a skolióz

Tvar, funkce, poloha a pohyb spolu úzce souvisí. Páteř je v období růstu ohrožena celou řadou vlivů, které na ni mohou negativně působit. Včasnou a dobře zvolenou terapií můžeme pozitivně ovlivnit nejen tvar a funkci páteře („tvarovat směrem k symetrii“), ale působit i na ostatní systémy těla.
Cílem kurzu je ukázat různé pozice v horizontále vhodné v terapii u idiopatické skoliózy a dalších tvarových změn páteře. Součástí výkladu je konfrontace s přístupy, které využívají především vertikálu.
Účastníci kurzu dostanou stručné studijní materiály. Na kurz je možnost přivést si svého pacienta se skoliózou, kterého vyšetříme a navrhneme terapii. Pokud byste měli zájem, kontaktujte seminářový tým na seminare@ckp-dobrichovice.cz.

Série 3 kurzů:

Série tří kurzů, z nichž každý se věnuje jiným metodám, poskytuje dostatek času na praktické vyzkoušení konkrétních vybraných cviků a prvků dané metody. Součástí je řada kazuistik přibližujících více jednotlivá témata. Kurzy je možné absolvovat nezávisle na sobě. Na kurz je možné po předchozí dohodě přivést vlastního pacienta se skoliózou.

Jednotlivé kurzy jsou vhodné také jako refresh dříve absolvovaných kurzů.

Orientační harmonogram:

| 8:30  –   9:00   – Registrace účastníků, zahájení kurzu
| 9:00  – 10:30   – Skolióza versus VDT, bipedála versus kvadrupedála
|10:30  – 12:30   – Využití přístupu dle prof. Karského
|12:30  – 13:30   – Oběd
|13:30  – 15:30   – Prvky lezení dle Klappa s modifikacemi
|15:30  – 16:00   – Diskuse a závěr

Určeno pro:

Odborný kurz je určený pro fyzioterapeuty, lékaře a trenéry, kteří se setkávají s pacienty se skoliózou a kteří chtějí odlišit funkční a strukturální skoliózu od vadného držení těla.

Akreditace:

Kredity: 5 kreditů fyzioterapeuti (UNIFY)
Počet hodin: 6 á 60 min

Praktické info:

Se sebou: pohodlné oblečení na cvičení, psací potřeby

Oběd a občerstvení: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení.
Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce.

V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex