Masáže

Masáž může být příjemnou relaxační terapií, ale také výborným doplňkem probíhající fyzioterapeutické léčby. Vyberte si ze široké škály masáží prováděných zkušenými terapeuty.

Klasická a relaxační masáž

Nejčastěji žádaná masáž. Napětí v přetížených svalových skupinách člověk pociťuje jako ztuhlost, pálení a časem se objevuje i bolest. Masáž tyto namáhané svaly relaxuje a často poskytuje okamžitou úlevu. Odstraňuje únavu a svalové napětí, zmírňuje bolesti kloubů a hlavy, příznivě působí na pohybový aparát. Podle účelu má masáž buď klidné relaxační tempo, nebo je dynamická – aktivující.

Terapeutická masáž

Terapeutická masáž vychází z klasické masáže a je obohacena o další terapeutické zásahy z fyzioterapie funkce, myofasciálních technik, dechových technik, imaginace, energetického vylaďování atp. Její provedení vyžaduje delší terapeutickou zkušenost maséra. Bývá předepisována i lékaři jako doplněk fyzioterapie nebo psychoterapie.

Reflexní masáž chodidel

Všechny orgány a systémy těla se zobrazují na specifických ploškách a bodech na chodidlech. Stimulací těchto míst specifickými hmaty palcem ruky jsou ovlivněny příslušné orgány a systémy v těle. Podle pohmatu dané plošky lze zjistit výskyt dysbalancí a masáží podpořit vlastní léčebný potenciál člověka a nastolit tak rovnováhu. Ačkoli je vlastní masáž prováděna pouze na chodidlech, je její účinek celotělový. Reflexní masáž přináší uvolnění po tělesné i duševní stránce, posiluje imunitu, podporuje metabolismus, pomáhá při bolestech pohybového aparátu i hlavy.

 Sportovní masáž

Masáž, kterou lze po předchozí domluvě individuálně zaměřit. První možností je příprava na sportovní či pracovní zátěž (rychlejší hmaty). Druhou možností je vést masáž myšlenkou na zklidnění organismu po zátěži – rychleji se odstraňuje únava a usnadňuje se regenerace.

Těhotenská masáž

Blahodárných účinků masáže se nemusíte vzdávat ani během těhotenství. Těhotenská masáž je prováděna zpravidla velmi jemnými manuálními technikami s velkým ohledem na přání nastávající maminky. Důležitou součástí je polohování pomocí nejrůznějších polštářů, aby maminka měla komfort a mohla dobře zrelaxovat.

Baby masáže

Baby masáže jsou vhodné pro všechna miminka od 6 týdnů. Lektorka Vás naučí jak správně masírovat Vaše miminko. K masážím využívá přírodní oleje, které vybírá tak, aby co nejlépe odpovídaly dané situaci. Masáže obsahují prvky z indických a švédských masáží a z jógy. Benefity baby masáže pocítí nejen Vaše miminko, ale také Vy jako rodič

Hloubková masáž 

Masáži se říká také: Deep Tissue Massage, myofasciální techniky, technika spoušťových bodů.
Terapeutická masáž zaměřená na odstranění akutních i chronických obtíží svalového původu. Typicky bolesti hlavy, zad, ramen, kyčlí, … .

Reiki

Reiki je jemná metoda přírodní léčby. Dodává životní energii, tiší bolesti, posiluje odolnost a samoléčebné schopnosti člověka. Uklidňuje a harmonizuje mysl a pomáhá celkovému osobnímu růstu. Usnadňuje také náročná životní rozhodnutí. Reiki předávám přiložením ruky na tělo. Je to přirozená a nedílná součást mých masáží. Většinou je budete vnímat jako příjemné teplo. Reiki lze je použít i tam, kde by masáž samotná nefungovala (třeba u příliš vystresovaných a unavených lidí) nebo není vhodná (končetiny s křečovými žilami). Důležité je otevřít se mu a nechat ho „dělat svou práci“.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex