Masáže

Masáž může být příjemnou relaxační terapií, ale také výborným doplňkem probíhající fyzioterapeutické léčby. Vyberte si ze široké škály masáží prováděných zkušenými terapeuty.

Klasická a relaxační masáž

Nejčastěji žádaná masáž. Napětí v přetížených svalových skupinách člověk pociťuje jako ztuhlost, pálení a časem se objevuje i bolest. Masáž tyto namáhané svaly relaxuje a často poskytuje okamžitou úlevu. Odstraňuje únavu a svalové napětí, zmírňuje bolesti kloubů a hlavy, příznivě působí na pohybový aparát. Podle účelu má masáž buď klidné relaxační tempo, nebo je dynamická – aktivující.

Terapeutická masáž

Terapeutická masáž vychází z klasické masáže a je obohacena o další terapeutické zásahy z fyzioterapie funkce, myofasciálních technik, dechových technik, imaginace, energetického vylaďování atp. Její provedení vyžaduje delší terapeutickou zkušenost maséra. Bývá předepisována i lékaři jako doplněk fyzioterapie nebo psychoterapie.

Biodynamická masáž

Terapeutická metoda, která je součástí body-psychoterapie. Pomáhá uvolnit „svalový pancíř“, který si v sobě neseme jako následek prožitých traumat, nezpracovaných a potlačených emocí. Prohlubuje naše sebe-uvědomění, napojení na náš vnitřní zdroj životní energie. Provádí se jemnými pohyby přes oblečení nebo přímo na kůži s použitím masážních olejů. Je účinná při odstranění zvýšeného podráždění nervového systému, chronických bolestech, při nespavosti, nedokážeme-li se uvolnit a zrelaxovat.

Dornova metoda

Manuální terapie, prostřednictvím které se pracuje s obratli, klouby a také s energetickými centry. Jejím úkolem je uvádět je na původní místa. Terapeut vás může naučit, jak srovnávat rozdílnou délku dolních končetin, skoliotické držení těla, posunuté obratle a podobně.

Masáž dle Dr. Schmitta

Jedná se o terapeutickou masáž, kterou vytvořil německý fyzioterapeut Dr. Ludwig Schmitt. Při masáži se pracuje s celkovou energií lidského těla pomocí ošetření povrchových i hlubokých svalů. Postup masáže je řízen výdechem, který pomáhá k uvolnění bloků v těle. Integrující masáž podporuje odstranění psychosomatických potíží, zejména těch, které jsou spojené se stresem a vyčerpáním. Může být velice účinná také při depresích, nespavosti, bolestech hlavy a zad. Pomáhá při odstranění kloubních blokád. Zlepšuje vnímání vlastního těla a tím i prožívání života.

Reflexní masáž chodidel

Všechny orgány a systémy těla se zobrazují na specifických ploškách a bodech na chodidlech. Stimulací těchto míst specifickými hmaty palcem ruky jsou ovlivněny příslušné orgány a systémy v těle. Podle pohmatu dané plošky lze zjistit výskyt dysbalancí a masáží podpořit vlastní léčebný potenciál člověka a nastolit tak rovnováhu. Ačkoli je vlastní masáž prováděna pouze na chodidlech, je její účinek celotělový. Reflexní masáž přináší uvolnění po tělesné i duševní stránce, posiluje imunitu, podporuje metabolismus, pomáhá při bolestech pohybového aparátu i hlavy.

Thajská masáž nohou

Jedná se vlastně o reflexní terapii, která však není založená na pouhém promačkávání reflexních bodů, ale je víc soustředěná na masérské hmaty tak, aby si klient tuto proceduru naplno vychutnal. Při práci se používá speciální dřevěný kolíček, se kterým je masáž opravdu intenzivní.

Breussova masáž

Jemná masáž s energetickými účinky, uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky a odstraňuje bolesti zad (uvolňuje napětí okolo páteře).

Sportovní masáž

Masáž, kterou lze po předchozí domluvě individuálně zaměřit. První možností je příprava na sportovní či pracovní zátěž (rychlejší hmaty). Druhou možností je vést masáž myšlenkou na zklidnění organismu po zátěži – rychleji se odstraňuje únava a usnadňuje se regenerace.

Těhotenská masáž

Blahodárných účinků masáže se nemusíte vzdávat ani během těhotenství. Těhotenská masáž je prováděna zpravidla velmi jemnými manuálními technikami s velkým ohledem na přání nastávající maminky. Důležitou součástí je polohování pomocí nejrůznějších polštářů, aby maminka měla komfort a mohla dobře zrelaxovat.

Baby masáže

Baby masáže jsou vhodné pro všechna miminka od 6 týdnů. Lektorka Vás naučí jak správně masírovat Vaše miminko. K masážím využívá přírodní oleje, které vybírá tak, aby co nejlépe odpovídaly dané situaci. Masáže obsahují prvky z indických a švédských masáží a z jógy. Benefity baby masáže pocítí nejen Vaše miminko, ale také Vy jako rodič

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je specifický typ terapie, která spojuje teplo sálající z přírodních kamenů a speciální masážní techniky. Lávové kameny jsou zahřívány ve vodní lázni a za pomoci aromatických olejů terapeut masíruje celé tělo. Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, harmonizuje a napomáhá detoxikaci organismu. Masáž obličeje lávovými kameny má vynikající účinky v regeneraci a omlazení pleti obličeje. Uvolňuje svaly v oblasti tváře, krku a dekoltu a povzbuzuje lymfatický systém.

Tuina masáž- břicho

Zaměřená na běžné zdravotní problémy vnitřních orgánů – bolestivé nadýmání, zácpa, průjem, zvýšený krevní tlak. Vychází ze stejných teoretických principů a filosofie tradiční čínské medicíny jako škola akupunktury, ale ošetření a stimulace citlivých bodů se při masáži provádí rukou.

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy uvolňuje od napětí a stresu, působí jako lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen.

Masáž obličeje

Velmi relaxační technika, která zlepšuje stav pleti a obličeji vrací jeho mladistvý vzhled. Pomáhá odstraňovat váčky kolem očí. Působí na akupresurní body, čímž ovlivňuje činnost jednotlivých orgánů. Stimulace obličeje povzbuzuje činnost organismu, posiluje přírodní procesy léčení a hojení a vede organismus jedince do vyváženého stavu a harmonie.
Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex