Masáže

Masáž může být příjemnou relaxační terapií, ale také výborným doplňkem probíhající fyzioterapeutické léčby. Vyberte si ze široké škály masáží prováděných zkušenými terapeuty.

Klasická a relaxační masáž

Nejčastěji žádaná masáž používaná při léčbě bolestí zad. Napětí v přetížených svalových skupinách člověk pociťuje jako ztuhlost, pálení a časem se objevuje i bolest.  Masáž tyto namáhané svaly relaxuje a často poskytuje okamžitou úlevu.  Odstraňuje únavu a svalové napětí, zmírňuje bolesti kloubů a hlavy, příznivě působí na pohybový aparát. Podle účelu má masáž buď klidné relaxační tempo, nebo je dynamická – aktivující.

Shiatsu

Shiatsu je japonská masážní technika, při které se  pracuje s meridiánovými drahami procházejícími tělem. Cílem shiatsu je obnovování energetické rovnováhy v těle. Uvolňuje a zároveň navozuje stav duševní i tělesné pohody. Pacient nebo klient leží na podložce na zemi a terapeut pracuje přes bavlněné oblečení s využitím protažení, tlaku nebo doteku.

Havajská masáž Lomi-Lomi

Havajská masáž patří svými relaxačními a terapeutickými účinky mezi oblíbené způsoby odpočinku. Poskytuje stimulaci pro krevní oběh a lymfatický systém, harmonizuje tělo i duši, odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí, uvolňuje bolestivá kloubní spojení a napomáhá očistě organismu.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je specifický typ terapie, která spojuje teplo sálající z přírodních kamenů a speciální masážní techniky. Lávové kameny jsou zahřívány ve vodní lázni a za pomoci aromatických olejů terapeut masíruje celé tělo. Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, harmonizuje a napomáhá detoxikaci organismu.

Masáž obličeje lávovými kameny má vynikající účinky v regeneraci a omlazení pleti obličeje. Uvolňuje svaly v oblasti tváře, krku a dekoltu a povzbuzuje lymfatický systém.

Ošetření s reiki

Reiki zvyšuje energii, zmírňuje bolest, umožňuje hloubkovou relaxaci a navozuje pocit harmonie.

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy uvolňuje od napětí a stresu, působí jako lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen.

Breussova masáž

Jemná masáž s energetickými účinky, uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky a odstraňuje bolesti zad (uvolňuje napětí okolo páteře).

Těhotenská masáž

Blahodárných účinků masáže se nemusíte vzdávat ani během těhotenství.

Masáže miminek

Speciální, bezpečná, masážní technika určená pro miminka.

Biodynamická masáž

Terapeutická metoda, která je součástí body-psychoterapie. Pomáhá uvolnit „svalový pancíř“, který si v sobě neseme jako následek prožitých traumat, nezpracovaných a potlačených emocí. Prohlubuje naše sebe-uvědomění, napojení na náš vnitřní zdroj životní energie. Provádí se jemnými pohyby přes oblečení nebo přímo na kůži s použitím masážních olejů. Je účinná při odstranění zvýšeného podráždění nervového systému, chronických bolestí, při nespavosti, nedokážeme-li se uvolnit a zrelaxovat.

Reflexní masáž chodidel

Všechny orgány a systémy těla se zobrazují na specifických ploškách a bodech na chodidlech. Stimulací těchto míst specifickými hmaty palcem ruky jsou ovlivněny příslušné orgány a systémy v těle. Podle pohmatu dané plošky lze zjistit výskyt dysbalancí a masáží podpořit vlastní léčebný potenciál člověka a nastolit tak rovnováhu. Ačkoli je vlastní masáž prováděna pouze na chodidlech, je její účinek v podstatě celotělní. Reflexní masáž přináší uvolnění po tělesné i duševní stránce, posiluje imunitu, podporuje metabolismus, pomáhá při bolestech pohybového aparátu i hlavy.

Lifting obličeje

Jedná se o vyhlazovací masáž obličeje s ihned viditelnými účinky spojený s řešením úlevy bolestí zad. Zaměřuje se na mimické svaly obličeje a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů.  Povzbuzuje lymfatický systém. K liftingu jsou využívány speciální anti-agingové přípravky.

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex