Fyzioterapie dětí

Zabýváme se fyzioterapií kojenců, batolat, předškolních i školních dětí. Nejčastěji přichází rodiče s dětmi pro vadné držení těla. U něj dbáme nejen na manuální techniky a speciální cvičení, ale doporučujeme také se zaměřit na významné denní aktivity např. na nošení školního batohu, na sed v lavici, na chůzi, na sport, na dýchání atd. Někdy pátráme až k oblečení, kde objevné a velmi nápomocné může být zjištění, že například příliš těsné nebo tuhé kalhoty v oblasti kyčlí neumožňují správný sed, dech a mohou omezovat také chůzi.

V rámci fyzioterapie kojenců se nejčastěji řeší lehké a středně těžké poruchy psychomotorického vývoje jako jsou asymetrie neboli šikmý krk, poruchy vzpřimování, nerovnováhy svalového napětí, poruchy nervosvalové koordinace, dysfunkce v oblasti kyčelních kloubů, tzv. koňská noha (pes equinovarus). U batolat se opět často setkáváme s odchylkami od žádoucího psychomotorického vývoje, které jsou často spojené s nerovnováhou svalového napětí dítěte. U předškolních a školních dětí se pak uvedené obtíže projevují jako vadné držení těla, skoliotické držení, či skolióza, vtáčení jedné nebo obou dolních končetin při chůzi, ploché nohy, nebo různé potíže s hrubou či jemnou motorikou.

Konzultace pohybového vývoje kojenců a batolat

K posouzení psychomotorického vývoje i dalších otázek, které Vás mohou s ohledem na Vaše dítě trápit můžte využít také jednorázovou konzultaci  dětské fyzioterapeutky. Jednorázovou konzultaci můžete využít k získání dalšího odborného názoru, nebo v případě, kdy Vám na vývoji Vašeho dítěte zdá něco zvláštního a chcete se poradit. V případě potřeby je možné na konzultaci navázat pravidelnou rehabilitační péčí.

 

 

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex