Načítám Akce

Dech a korekce držení těla, prvky ze Schrothové a jógy

Prezenční kurz je určený pro fyzioterapeuty, lékaře, trenéry, ale i pacienty se skoliózou, které zajímá korekce neboli cílená změna držení těla. Korekce se netýká jen páteře, ale celého těla včetně postavení hlavy a aker. Tvar těla ovlivňuje jeho funkci a naopak. Změna držení těla se týká nejen statiky, ale projeví se i v pohybu.
Máme způsoby, jak ovlivnit přirozený postoj a držení těla? Jaké držení těla je optimální a jaké je pro daného jedince možné? V rámci kurzu si prakticky ukážeme využití korekcí držení těla u idiopatické skoliózy a dalších posturálních poruch především v sagitální rovině (zvýšené kyfolordózy a plochá záda).
Nedílnou součástí korekce je využití dechu.
Prakticky budou ukázány vybrané cviky inspirované metodou dle Schrothové, New Power Schroth a jógy. Součástí je řada kazuistik přibližujících dané téma.
Účastníci kurzu dostanou stručné studijní materiály.

Na kurz je možnost přivést si svého pacienta se skoliózou, kterého vyšetříme a navrhneme terapii. Pokud byste měli zájem, kontaktujte seminářový tým na seminare@ckp-dobrichovice.cz.

Série 3 kurzů:

Série tří kurzů, z nichž každý se věnuje jiným metodám, poskytuje dostatek času na praktické vyzkoušení konkrétních vybraných cviků a prvků dané metody. Součástí je řada kazuistik přibližujících více jednotlivá témata. Kurzy je možné absolvovat nezávisle na sobě. Na kurz je možné po předchozí dohodě přivést vlastního pacienta se skoliózou.

Jednotlivé kurzy jsou vhodné také jako refresh dříve absolvovaných kurzů.

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky

Harmonogram:

|8:30 – 9:00 Registrace účastníků, zahájení kurzu
|9:00 – 10:00 Skolióza a další tvarové změny páteře
|10:00 – 12:30 Využití metody dle Schroth
|12:30 – 13:30 Obědová pauza
|13:30 – 15:30 Využití prvků z jógy
|15:30 – 16:00 Diskuse a závěr

Akreditace:

Kredity: 5 (UNIFY, pouze pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 6 (à 60 minut)
Garant: MUDr. Barbora Danielová

Praktické informace:

Sebou: pohodlné oblečení, blok, psací potřeby, desky na diplom.

Občerstvení: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

U dvoudenních kurzů nebo dvou po sobě následujících jednodenních kurzech je možné u nás přespat na naší karimatce ve vlastním spacáku za 250 Kč/noc.
Další ubytování v kraji: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex