Co je psychosomatika

Centrum komplexní péče Dobřichovice má oprávnění k poskytování služeb v oboru psychosomatická medicína.
Podstatou psychosomatické péče je celostní (holistický) pohled na zdraví člověka. Psychosomatika se zabývá souvislostmi mezi stavy těla (soma), duše (psyché) i vlivy životního prostředí. Starosti, s nimiž si hlava neví rady, tělo často řeší nemocí (somatizace). Cílem léčby je najít zdroj obtíží a obnovit rovnováhu.

Centrum komplexní péče Dobřichovice nabízí pacientům škálu možností, jak se svými tělesnými i psychickými potížemi pracovat a jak najít cestu k úzdravě nebo alespoň k lepšímu fyzickému i psychickému stavu. Není třeba projít vším, nabídka je však dostatečná. Někdo si rovnou objedná dvoudenní komplexní psychosomatické vyšetření, pro někoho bude vhodné začít návštěvou rehabilitačního lékaře a pokračovat fyzioterapií. Jiný pacient začne psychologickou konzultací a postupně se naučí v rámci relaxační skupiny autogenní trénink. A někomu bude stačit přijít na Shiatsu, čokoládovou masáž nebo bioenergetické cvičení.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex