Načítám Akce

Medicína založená na důkazech: Jak ji použít? (prezenčně a online)

Evidence based medicine, tedy medicína založená na důkazech, se v posledních letech stává nutnou součástí praxe každého fyzioterapeuta i doktora. Vědecké studie poskytují hodnotné informace o etiopatogenezi, biomechanice pohybového aparátu nebo úspěšnosti léčebných zákroků. Nutným předpokladem pro orientaci v problematice vědeckých studií je pak znalost studií samotných, kde je najít a jak z nich získat podstatné informace. Bohužel se často stává, že na každé téma je hned několik protichůdných studií a vyznat se v jejich závěrech je velký problém.
Seminář provede účastníky teoretických zázemím pro práci s vědeckou a odbornou literaturou včetně popisu hierarchie studií, orientaci v textu a pochopení nosných informací dané vědecké práce. Využito bude majoritně cizojazyčných odborných publikací z impaktovaných světových časopisů. V druhé části bude znázorněn rozbor protichůdných článků na vybrané téma (bolesti zad, efekt terapeutické metody) tak, aby posluchač pochopil možné vhodné a nevhodné interpretace textů a způsob, jakým vznikají protichůdné názory.
Účastnit se můžete prezenčně, ale také online.

Akreditace:

Kredity: 3 (UNIFY, pouze pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 3,25 (à 60 minut)
Garant: MUDr. Barbora Danielová

Určeno pro:

Seminář je určen pro všechny posluchače z řad fyzioterapeutů, lékařů, masérů a trenérů, kteří pracují nebo se setkávají s odbornou literaturou. Znalost angličtiny není nutností.

Časový harmonogram:

14:30 – 15:00 prezence
15:00 – 16:30 Zásady práce s literaturou. Hierarchie odborných zdrojů
16:45 – 18:15 Rozbory vybraných studií a zdrojů
18:15 – 18:45 Diskuze

Praktické info:

Sebou: pohodlné oblečení na sezení, blok, psací potřeby, desky na diplom.
Občerstvení: Pro prezenční účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení.

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex