Funkční integrace®

Funkční integrace® vychází z Feldenkrasiovy® metody, což je metoda která se zaměřuje na využití pohybu k rozvoji vědomí, sebeuvědomění a zlepšení tělesné funkce. 
Funkční integrace® je individuální forma terapie. Její obsah a průběh je zcela přizpůsoben potřebám klienta, který je v průběhu terapie pasivní. Terapie probíhá většinou v leže na lehátku v pohodlném oblečení. Terapeut vede klienta prostřednictvím jemných dotyků, které jeho tělo specifickým způsobem zpracovává a tak podněcuje změny v mozku. 
Klient proto může pohyby, které často nevědomky provádí, poznat, a tím se např. naučit snížit zbytečné napětí a najít v pohybech více lehkosti a méně úsilí. Tyto zkušenosti vedou celkově k seberozvoji v různých oblastech života.

Co vám přinese Funkční integrace?

Cílem metody je rozšířit pohybové možnosti a zlepšit koordinaci pohybu, což může vést k redukci bolesti a zlepšení celkového zdraví a pohyblivosti.

Dochází k zlepšení vzpřímeného postoje, rovnováhy a dýchání, snížení bolesti a omezení pohybu. To vede k prevenci opotřebení pohybového systému, zlepšení sportovních výkonů, nebo zlepšení schopnosti učení a soustředění.

Ani ve středním či vyšším věku nemusí být standardem, že vás při ranním vstávání bolí záda, kolena nebo vám déle trvá se rozhýbat. Opotřebení těla totiž není náhoda, ale souvisí s vašimi návyky. Proto zkuste věnovat vašemu tělu více pozornosti a možná budete překvapeni.

Délka terapie

6O min +5-10 min. pozitivní zpětná vazba

Zkušenosti pacientů

Jana

„Intenzivními bolestmi páteře jsem trpěla několik let. Bez valného úspěchu jsem absolvovala všechny možné rehabilitace a cvičební metody až jsem se před dvěma lety dostala k fyzioterapeutce, která se specializuje na Felden- kraisovu metodu. Cvičení není agresivní, cviky se provádějí v minimalistickém rozsahu, nejsou zdánlivě náročné, bolest při cvičení je výslovně zakázána, kdykoliv si uděláte přestávku a odpočinete si. Cvičíte podle svých možností. Naučila jsem se správně dýchat, vnímat tělo a postupně uvolňovat zahryznuté svalstvo a tím ulevit od bolestí. Ačkoliv na první pohled je tato metoda nenáročná, tak mě moc pomohla. Osobně bych doporučila absolvovat nejdříve individuální konzultace s fyzioterapeutkou, která vás přesvědčí že metoda funguje, následně si udržovat v paměti cviky v kurzech a samozřejmě cvičit doma.“

Jana a dcera

„Feldenkreisova metoda nám velmi pomáhá. Dcera má od narození problémy s koordinací a tonusem končetin. Feldenkreisovu metodu využíváme třičtvrtě roku, za tu dobu je znatelně vidět, jak si dcera (23 měsíců) rozšiřuje postupně repertoár pohybů, zlepšuje funkce a kooperaci končetin a celého těla. Dělá pokroky v rozvoji všech oblastí.“

Marie

„Feldenkraisova metoda pro mě znamená změnu v pohledu na fungování mého těla a přístupu k němu. Víceméně náhodou jsem se s ní setkala při hledání celkové laskavosti a trpělivosti sama se sebou. Po třetím porodu jsem měla velmi bolestivé stavy pohybového aparátu a po klasických mobilizačních, uvolňovacích a posilovacích technikách se můj stav spíše celkově zhoršoval. Především jemnost a nenásilnost Feldenkraisovy metody mně opravdu vyhovovala. Nemuset nic „urvat“, naučit se vnímat zevnitř, odpočívat, když je třeba, nikdy nejít přes bolest (ani nepříjemný pocit), mít prostor se skutečně uvolnit, naučit se respektovat svoje limity a pochopit, že tělo si při správném zacházení a péči může samo najít správné reparační mechanismy. To všechno tato metoda nabízí.“

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex