Načítám Akce

Trup a kořenové klouby

Zakladatelka přístupu Fyzioterapie funkce Bc. Clara Lewitová přichází s novým pokročilým kurzem určeným pro absolventy kurzů FF1, FF2 a FF3.  Ke kurzu říká: „Zvedli jsme hlavu a trup, napřímili se. Ale žít vertikálně v gravitačním poli není úplně snadné a s postupující civilizací stále těžší. Představím, co jsem se naučila za poslední roky z práce na pacientech a z práce na sobě.“
Fyzioterapie funkce je přístup, ve kterém fyzioterapeut ze struktury (těla), napětí měkkých tkání a reaktibility CELÉHO pacienta ČTE o funkci, pohybu, chování, o jeho stavu a možnostech změn ve smyslu optima. Terapie je DIALOG pacienta s terapeutem. Terapeut hledá vhodné postupy a doprovází pacienta při aktivním UČENÍ se novým možnostem regulace napětí, koordinace pohybů, vnímání a (pohybové) životosprávy, optimální pro tohoto neopakovatelného člověka, pacienta.
Podmínkou účasti na tomto kurzu je absolvování kurzů FF1, FF2 a FF3. Kurz FF3 je ještě možné absolvovat v termínu 24.-27.8.2023 (https://www.ckp-dobrichovice.cz/seminar/o-vnitrnich-prostorach-dychani-a-prozivani-pohybu/)

Harmonogram:

(je upravován v průběhu kurzu)

8:30 – 9:00        Prezence účastníků
9:00 – 10:30      DK – pánev, zejména vztah kyčlí a pánve
10:45 – 12:30    Hrudník a pletenec ramenní
12:30 – 13:30    Oběd
13:30 – 15:30    Trup, bránice, ukotvení ve čtyřech kořenových kloubech
15:45 – 17:00    Opory: odkud a kam se opřít; opěrný objem vzduchu
17:00                   Ukončení kurzu, předání diplomů

Akreditace:

Výukových hodin: 6,5 (à 60 minut)
Kredity: 5 (Unify, pouze pro fyzioterapeuty)
Garant: Mgr. et Mgr. Jana Týkalová

Praktické info:

S sebou: pohodlné oblečení na sezení i cvičení, psací potřeby, desky na diplom

Oběd: Jste zváni na společný oběd v místě konání kurzu. Lektorka doporučuje. Jídlo bývá lehké spíše vegetariánské.

Ubytování: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Kde absolvovat kurzy Fyzioterapie funkce?

Kurzy FF: 1. Forma-funkce-facilitace, 2. Pohyb a stabilita, 3. O vnitřních prostorách, dýchání a hledání pohybu, 4. Funkční tejp, (Re)Fresh FF, Fyzioterapie těhotných žen a žen po porodu, případně další rozšiřující a klinické kurzy je možné absolvovat u všech svobodných učitelů: Mgr. Jana Maryšky, Mgr. Jitky Holubcové, Mgr. Marka Krále, Bc. Markéty Zikmundové, Mgr. Evy Pospíšilové, Bc. Richarda Vaľy a Bc. Jitky Vanclové. Kurz O miminkách: Fyzioterapie funkce u miminek a malých dětí učila Bc. Clara Lewitová a nyní ho učí Mgr. Marek Král.

Mgr. Jan Maryška nabízí také další tři rozšiřující kurzy 1. Senzitivní období ve vývoji dítěte, 2. O stabilitě a pohybu v měnícím se světě, 3. Vnitřní a vnější. Bc. Jitka Vanclová a Bc. Vaľa učí kurz Aplikace Fyzioterapie funkce v těhotenství a po porodu. Téměř všichni učitelé nyní nabízejí kurzy ve spolupráci s CKP Dobřichovice a CKP Sámova. Další témata se připravují.

Mezi jednotlivými základními kurzy FF lektoři vyžadují alespoň devítiměsíční pauzu, kdy si přístup důkladně zkoušíte v praxi. Všechny základní kurzy svobodných učitelů jsou plnohodnotné a opravňují vás k účasti na navazujících kurzech u kteréhokoliv z lektorů. Vstupní podmínkou pro kurz Aplikace Fyzioterapie funkce v těhotenství a po porodu je absolvování kurzů FF1 a FF2. Rozšiřující kurzy Mgr. Maryšky nemají žádnou vstupní podmínku.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex