Načítám Akce

Terapie a trénink u sportovních úrazů – existuje prevence?

Tlak na sportovní výkon s sebou nese každoroční navýšení výskytu úrazů pohybového aparátu sportovců. Množství natržených svalů, výronů kotníků a operací kolen se zvyšuje spolu s posouváním hranic lidského výkonu. Naštěstí se souběžně zlepšují i znalosti odborné komunity o příčinách a faktorech vzniku těchto úrazů díky výzkumům, které dlouhodobě sledují obtíže sportovců. Z poznatků pak lze popsat parametry, které je třeba začlenit do práce se sportovci v rámci prevence sportovních úrazů.
Náplní kurzu je poskytnutí současných informací o vzniku, průběhu a léčbě sportovních úrazů s ohledem na jejich možné konzervativní nebo operativní řešení. Dále budou doplněny konkrétní biomechanické poznatky k daným sportům, které hrají roli při vzniku zmíněných obtíží. Druhá polovina kurzu je ryze praktická a věnuje se volbě a ukázkám cviků pro primární i terciální prevenci obtíží tak, aby k úrazům nedocházelo, případně se zamezilo jejich znovuvzniku.
Jedná se o prezenční kurz s teoretickou a praktickou náplní pro lékaře, fyzioterapeuty a trenéry, kteří se zabývají sportovci a jejich úrazy v pooperačních i akutních fázích. Lektor má široké zkušenosti z vedení kondiční a fyzioterapeutické práce s předními českými reprezentanty (volejbal, házená, fotbal, florbal, gymnastika, latinskoamerické tance).

Harmonogram:

8:30-9:00 Registrace účastníků
9:00-10:30 Představení lektorů, očekávání a potřeby účastníků. Složky sportovního výkonu
10:45-12:30 Typologie a příčiny sportovních úrazů
12:30-13:30 Přestávka na oběd
13:30-14:30 Vztah síly a úrazů
14:45-16:00 Analytické a excentrické zatížení sportovců
16:15-17:30 Komplexní a expoziční prvky jako nejvyšší stupeň prevence
17:30-18:00 Diskuze

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky, kteří se starají o sportovce.

Akreditace:

Garant:MUDr. Barbora Danielová
Kredity: 5 (UNIFY, pouze pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 7,25 (à 60 minut)

Praktické info:

Sebou: pohodlné oblečení na sezení a cvičení, blok, psací potřeby, desky na diplom.
Občerstvení: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).
Ubytování: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex