Načítám Akce

Terapie a trénink pacientů s bolestí zad

Bolesti zad, sdružované pod funkčním názvem vertebrogenní algický syndrom (VAS), patří nadále mezi hlavní a nejčastější zdravotní problémy dnešní dospělé populace. Vzhledem k tomu, že většina pacientů trpí funkčními variantami VAS bez jasného strukturálního nálezu, který by byl v kauzálním vztahu k obtížím, správně přichází tito lidé do ordinací fyzioterapeutů. V rámci jejich terapie je k dispozici široká škála přístupů s různým efektem. Toto může leckdy vést ke zmatení jak terapeuta, tak pacienta v rámci volby správné léčebné metody. Souběžně nacházíme mnoho dalších faktorů, které mají významný vliv na uzdravení pacientů a přitom nespadají do „klasické“ práce fyzioterapeuta.
Z větší části praktický seminář si klade za cíl sjednotit poznatky o vzniku a vývoji bolestí zad funkční etiologie. Důraz bude kladen na popis moderních vědeckých poznatků relevantních pro terapeutickou i tréninkovou práci. Mezi tyto informace řadíme význam strukturálního nálezu, červené a žluté vlajky v diagnostice a typologii pacientů s bolestmi zad.
Budou představy modely terapie včetně konkrétních příkladů. V praktické části bude nabídnut pestrý zásobník cviků s analgetickým, silovým a koordinačním efektem pro řešenou populaci pacientů.

Harmonogram:

|08:30-9:00 Registrace účastníků
|09-10:30 Zahájení kurzu, představení lektorů, zjištění očekávání účastníků. Přístup k pacientům s bolestí bederní části páteře.
|10:30-12:30 Klasifikace a diferenciální diagnostika obtíží bederní části páteře
|12:30-13:30 Pauza na oběd
|13:30-14:30 Analgetické a relaxační cviky
|14:30-16:00 Analytické silové prvky v terapii a tréninku
|16:00-17:30 Pohybová nadstavba v tréninku pacientů s bolestí zad, diskuse, předání diplomů a ukončení kurzu.

Cena:

Základní cena: 2 000,- Kč

Zvýhodněná cena při současné platbě kurzu Chodidlo a kolenní kloub v kontextu HSS: 3 800 Kč

Akreditace:

Určeno pro: fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky.
Garant: MUDr. Barbora Danielová
Kredity: 4 (UNIFY, pouze pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 7,5 (à 60 minut)

Praktické informace:

S sebou: pohodlné oblečení na sezení a cvičení, blok, psací potřeby, desky na diplom.
Stravování: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).
Ubytování:  Přespat můžete ve vlastním spacáku na naší karimatce ve společné místnosti za 250 Kč na noc. Případně zvolit některé ubytování v okolí: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex