Načítám Akce

Terapie a trénink pacientů s bolestí zad

Bolesti zad, sdružované pod funkčním názvem vertebrogenní algický syndrom (VAS), patří nadále mezi hlavní a nejčastější zdravotní problémy dnešní dospělé populace. Vzhledem k tomu, že většina pacientů trpí funkčními variantami VAS bez jasného strukturálního nálezu, který by byl v kauzálním vztahu k obtížím, správně přichází tito lidé do ordinací fyzioterapeutů. V rámci jejich terapie je k dispozici široká škála přístupů s různým efektem. Toto může leckdy vést ke zmatení jak terapeuta, tak pacienta v rámci volby správné léčebné metody. Souběžně nacházíme mnoho dalších faktorů, které mají významný vliv na uzdravení pacientů, a přitom nespadají do „klasické“ práce fyzioterapeuta.
Z větší části praktický seminář si klade za cíl sjednotit poznatky o vzniku a vývoji bolestí zad funkční etiologie. Důraz bude kladen na popis moderních vědeckých poznatků relevantních pro terapeutickou i tréninkovou práci. Mezi tyto informace řadíme význam strukturálního nálezu, červené a žluté vlajky v diagnostice a typologii pacientů s bolestmi zad. Budou představy modely terapie včetně konkrétních příkladů.
V praktické části bude nabídnut pestrý zásobník cviků s analgetickým, silovým a koordinačním efektem pro řešenou populaci pacientů.

Harmonogram:

Sobota:

|08:30 – 9:00 Registrace účastníků
|09:00 – 10:30 Zahájení kurzu, představení lektorů, zjištění očekávání účastníků. Biomechanika páteře. Neurofyziologie bolesti
|10:45 – 12:30 Klasifikace a diferenciální diagnostika obtíží bederní části páteře
|12:30 – 13:30 Pauza na oběd
|13:30 – 14:30 Přístup k pacientům s bolestí zad
|14:45 – 15:45 Diagnostika, analgetické a relaxační cviky pro akutní bolesti
|16:00 – 17:30 Mobilizace u pacientů s bolestí zad

Neděle:

|09:00 – 10:30 Zátěž u pacientů s bolestí zad, základní silová terapie
|10:45 – 12:30 Komplexní, vývojové a dynamické prvky v terapii a tréninku
|12:30 – 13:00 Diskuze
|13:00 – 13:30 Zakončení semináře, předání diplomů

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky.

Akreditace:

Garant: MUDr. Barbora Danielová
Kredity: 9 (UNIFY, pouze pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 11 (à 60 minut)

Praktické info:

Sebou: pohodlné oblečení na sezení a cvičení, blok, psací potřeby, desky na diplom.

Občerstvení: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Ubytování: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex