Načítám Akce

Tendinopatie: jde tu vůbec o zánět? (online kurz)

Tendinopatie zůstává poměrně unikátním tématem ve světe dnešní rehabilitace. Díky své incidenci v běžné populaci okolo 12% (u sportovců výrazně vyšší) je v popředí výzkumu po celém světě. Terapeutický přístup se pak za posledních 30 let výrazně měnil a stále mění – lokální aplikace kortikosteroidů, krevní plazmy, isometrické a excentrické svalové práce, korekce zapojení svalových řetězců, to vše patřilo či patří mezi terapeutické postupy první volby.
Přístup v praxi by ale měl vždy vycházet ze znalostí vzniku a průběhu vlastních patologických procesů, které jsou součástí tendinopatie. Právě zde je pak podstatné teoretické zázemí, které máme v dnešní době již na poměrně vysoké úrovni a můžeme proto lépe zhodnotit roli zánětlivých procesů či bolesti, která je obvykle důvodem, který pacienty přivádí do terapie. Díky tomu pak lze vhodně indikovat zmíněné terapeutické přístupy a navrhnout program tak, aby došlo k dlouhodobému zlepšení či vymizení tendinopatie.
Tento odborný online seminář si klade za cíl poskytnout přehled současných poznatků z výzkumu etiopatogeneze tendinopatií tak, aby posluchač získal informační zázemí o patologických procesech svalošlachové jednotky. Zároveň představí aktuální přístupy v terapii tendinopatií včetně principů návrhu komplexního terapeutického plánu s modifikací zátěže a dalších modalit.

Určeno pro:

lékaře, fyzioterapeuty, maséry, trenéry a další odborniky.

Jak se účastnit kurzu online?

Pro účast na online kurzu potřebujete počítač s připojením k internetu, případně tablet. Ideální je také webkamera. Z účasti na online kurzu nemějte obavy. Využíváme aplikaci Zoom, která jevelmi intuitivní a v případě potřeby vám s připojením pomůžeme. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát ve formátu pdf.

Harmonogram:

| 15:30 přihlášení účastníků

|16:00 – 17:20 současné trendy v tendinopatii

|17:20 – 17:35 přestávka

|17:35 – 19:00 nejčastější tendinopatie, zásady terapie a tvorba plánu

|19:00 diskuze, oficiální zakončení semináře

 

 

Výukových hodin: 3

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex