Načítám Akce

Temporomandibulární kloub v klinické praxi

Temporomandibulární kloub (TMK) je součástí orofaciální soustavy a všechny obtíže v této oblasti se velmi často přenáší na hlavové klouby a krční páteř. Poslední dobou se klienti s obtížemi v oblasti TMK a hlavy objevují v ambulantní praxi častěji. Jednou z možných příčin může být nošení roušek, které u jedinců s citlivější orofaciální oblastí může způsobit nejrůznější obtíže. Lektorka často ošetřovala klienty s bolestí hlavy a čelisti a zjistila jasnou souvislost s nošením roušek s gumičkou za uši.
Z přístupu profesora Lewita k vyšetřování a terapii fascií víme, že se obtíže v pohybovém aparátu často řetězí a z poznatků profesorky Stecco víme, že fascie jsou vzájemně propojeny v celém těle. Pro praxi je tedy výhodné doplnit kineziologický rozbor pacienta o detailní vyšetření a případně terapie TMK i jazylky. Kurz obsahuje praktický nácvik těchto vyšetřovacích a terapeutických dovedností.
Náplň kurzu vychází z přístupu amerických osteopatů (Clayton D. Skaggs a Craig E. Morris), kteří byli žáky profesora Jandy. Ten je v minulosti pozval, aby v Praze představili a učili svůj koncept vyšetření a terapií TMK. Mezi techniky, které budou probrány v kurzu jsou zařazeny i klasické postupy profesora Lewita, mobilizace kloubu dle Mulligana a na závěr i Feldenkrais lekce na uvolnění orofaciální oblasti.

Harmonogram:

|8:30 – 9:00 Registrace účastníků
|9:00 – 10:00 Klinický obraz pacienta. Kineziologie TMK.
|10:00 – 11:00 Mechanismy vzniku obtíží TMK
|11:00 – 12:00   Klinická vyšetření / Praxe
|12:00 – 13:00 Pauza na oběd
|13:00 – 14:00 Terapie funkčních poruch TMK / Praxe
|14:00 – 16:00 Autoterapie a úprava pohybových návyků. Aktivace svalů a stabilizace kloubu. / Praxe
|16:00 – 17:00 Ukázka uvolnění orofaciální soustavy z lekcí Feldenkraisovy metody / Praxe
|17:00 –17:30 Diskuse, uzavření kurzu, předání diplomů.

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky

Akreditace:

Kredity: 5 (UNIFY, pouze pro fyzioterapeuty)

Počet hodin: 7,5 (à 60 minut)

Garant: MUDr. Barbora Danielová

Praktické info:

S sebou: pohodlné oblečení, blok, psací potřeby, desky na diplom.

Občerstvení: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Ubytování: U dvoudenních kurzů nebo dvou po sobě následujících jednodenních kurzech je možné u nás přespat na naší karimatce ve vlastním spacáku za 250 Kč/noc.
Další ubytování v kraji: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex