Načítám Akce

Spiritualita a láska v psychosomatice (konference)

S dostatečným předstihem bychom vás rádi informovali o termínu a tématu příští psychosomatické konference v CKP Dobřichovice.
Konference se uskuteční 25.ledna 2020 v Centru komplexní péče Dobřichovice a jejím tématem bude „Spiritualita a láska v psychosomatice“. Věříme, že vás toto téma zaujalo stejně jako nás.
V tuto chvíli komunikujeme s přednášejícími a hned jak budou uzavřeny dohody, seznámíme vás s jejich jmény i tématy příspěvků. Víme, že mnozí z vás jezdí na konferenci každoročně a chtěli jsme vám tedy dát informaci o termínu a tématu co nejdříve, abyste si vše mohli včas naplánovat.

Cena:

Do 31.10.2019 – 1 490 Kč
Od   1.11.2019 – 1 690 Kč

Akreditace:

Lékaři (ČLK), fyzioterapeuti (UNIFY), psychologové(AKP ČR)

Přednášející:

Postupně budeme doplňovat jména přednášejících a témata jejich přednášek:

Ivan Verný, M.D., Dipl. PW – Farby lásky v terapii (přednáška)

Láska v terapii? Naivne som ponúkol prednášku a az teraz ma napadá, ze to zneje vyzyvavo v zmysle „sex sells“ – najprv som tam počul agapi, teraz zrazu eros – tak by som chcel hovorit o rôznych druhoch lásky, ako ich nachádzam v terapii – a Vy určite tiez.

Ivan Verný, M.D., Dipl. PW – Nehmatatelna sila (workshop)

Aj v terapeutickej práci sa vynárajú spirituálne momenty, niekedy odporúčam klientom modlitby, mystici a básnici patria k mojim učitelom. Tento workshop sa bude opatrne zaoberat jednoduchymi technikami invokácie a tym, čo pacienti a terapeuti môzu získat duchovnou praxou.

Bc. Alexandra Klozová- Spiritualita a kraniosakrální terapie (přednáška)

Tato přednáška se bude zaměřovat na propojení a souvislost mezi Kraniosakrální terapií a spirituálními směry a učeními např. Buddhismus, Taoismus a další. Zmíní i teoretická východiska společná pro KST a některé obory vědy např. neurovědy a kvantová fyzika. Bude se zabývat procesem, který nás spojuje s „Jednotou“ a umožňuje nám transcendenci. KST představuje nejen léčbu těla, ale také léčbu duše. Pomáhá propojit naše fragmentované části a zlepšit komunikaci s naším „Zdrojem“ a podstatou. Lépe si pak můžeme uvědomit a zažívat, kým jsme skutečně uvnitř. Dokážeme lépe rozlišit, co je pravé a co je nános způsobený našimi traumaty. Traumata často způsobují disociaci ( fragmentaci nebo oddělení, která chrání traumatizovaný systém) U přírodních národů se pro léčbu traumatu a „rozpuštění“ disoaciace používá termín „přivést duši domů“.

PhDr. Yvonna Lucká a PhDr. Lubomír Kobrle- Tři pohledy na srdce, lásku, tělo. (přednáška)

Co k tomuto námětu nabízí biosyntéza, Pesso-Boyden psychomotorická terapie a moudrost těch, kteří nás předešli. Jak porozumět receptivitě a láskyplnosti, jak o ně dobře pečovat a jak v nich nezabloudit.

Mgr Jiří Šmejkal – Přirozené sebeléčení (workshop)

Zážitkový workshop zaměřený na meditaci a stavy mysli, které podporují zdraví a současně mají blahodárný vliv na léčení těla i mysli.

PhDr. Anna Stodolová – Duchovní trojúhelník (workshop)

Ve svém workshopu bych se ráda společně s účastníky zamyslela nad tím, jak spiritualita – tedy duchovní život klienta, vstupuje do procesu psychoterapie (individuální či párové), zda a jak ovlivňuje klientovo očekávání od terapie, zda a jak ovlivňuje spolupráci v psychoterapii a jakou může mít roli v příbězích klientů.

Společně budeme hledat odpověď na otázky:

  • Jak přistupovat k duchovním zkušenostem klienta?
  • Může být duchovní zkušenost pomocí či brzdou v psychoterapii?

Svoje úvahy doplním příběhy z praxe, které ilustrují a doplní danou problematiku.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex