Načítám Akce

Spiritualita a láska v psychosomatice (konference)

 Srdečně vás zveme na další ročník tradiční dobřichovické psychosomatické konference, která se uskuteční 25. ledna 2020. I pro nadcházející ročník jsme zvolili velmi zajímavé téma, kterým je tentokrát SPIRITUALITA A LÁSKA V PSYCHOSOMATICE.
Využijte zvýhodněného konferenčního poplatku při včasném přihlášení! 
Kdo bude přednášet?  Mgr. Jan Jandourek, Bc. Alexandra Klozová, PhDr. Lubomír Kobrle, PhDr. Yvonna Lucká, PhDr. Anna Stodolová, Mgr. Jiří Šmejkal, Ivan Verný, M.D., Dipl. PW.

Cena:

Do 31.10.2019 – 1 490 Kč
Od   1.11.2019 – 1 690 Kč

Akreditace:

Lékaři (ČLK), fyzioterapeuti (UNIFY), psychologové(AKP ČR)

Harmonogram:

|08.00 – 08.45 Prezence účastníků

|08.45 – 09.00 Oficiální zahájení

|09.00 – 9.50 VERNÝ Ivan, M.D., Dipl. PW – Farby lásky v terapii

|10.00 – 10.50 KLOZOVÁ Alexandra, Bc. – Spiritualita a kraniosakrální terapie

|11.00 – 11.50 JANDOUREK Jan, Mgr. – Spiritualita jako cesta rozvoje a cesta zkázy

|11.50 – 12.30 Co je ještě třeba říci a na co je třeba se zeptat (moderovaná diskuze)

|12.30 – 13.30 Pauza na oběd

|13.45 – 15.15 WORKSHOPY
A) VERNÝ Ivan, M.D., Dipl. PW – Nehmatatelna sila
B) ŠMEJKAL Jiří, Mgr. – Přirozené sebeléčení
C) STODOLOVÁ Anna, PhDr. – Duchovní trojúhelník

|15.30 – 17.00 LUCKÁ Yvonna, PhDr., KOBRLE Lubomír, PhDr. – Tři pohledy na srdce, lásku, tělo

|17.00 – 18.00 Co je ještě třeba říci a na co je třeba se zeptat (moderovaná diskuze)

|18.00 Závěr konference, předání diplomů

Anotace přednášek:

Postupně budeme doplňovat jména přednášejících a témata jejich přednášek:

Ivan Verný, M.D., Dipl. PW – Farby lásky v terapii (přednáška)

Láska v terapii? Naivne som ponúkol prednášku a az teraz ma napadá, ze to zneje vyzyvavo v zmysle „sex sells“ – najprv som tam počul agapi, teraz zrazu eros – tak by som chcel hovorit o rôznych druhoch lásky, ako ich nachádzam v terapii – a Vy určite tiez.

Ivan Verný, M.D., Dipl. PW – Nehmatatelna sila (workshop)

Aj v terapeutickej práci sa vynárajú spirituálne momenty, niekedy odporúčam klientom modlitby, mystici a básnici patria k mojim učitelom. Tento workshop sa bude opatrne zaoberat jednoduchymi technikami invokácie a tym, čo pacienti a terapeuti môzu získat duchovnou praxou.

Bc. Alexandra Klozová- Spiritualita a kraniosakrální terapie (přednáška)

Přednáška se zaměří na propojení a souvislost mezi Kraniosakrální terapií a spirituálními směry a učeními např. Buddhismus, Taoismus a další. Zmíní i teoretická východiska společná pro KST a některé obory vědy např. neurovědy a kvantová fyzika. Bude se zabývat procesem, který nás spojuje s „Jednotou“ a umožňuje nám transcendenci. KST představuje nejen léčbu těla, ale také léčbu duše. Pomáhá propojit naše fragmentované části a zlepšit komunikaci s naším „Zdrojem“ a podstatou. Lépe si pak můžeme uvědomit a zažívat, kým jsme skutečně uvnitř. Dokážeme lépe rozlišit, co je pravé a co je nános způsobený našimi traumaty. Traumata často způsobují disociaci ( fragmentaci nebo oddělení, která chrání traumatizovaný systém) U přírodních národů se pro léčbu traumatu a „rozpuštění“ disoaciace používá termín „přivést duši domů“.

PhDr. Yvonna Lucká a PhDr. Lubomír Kobrle- Tři pohledy na srdce, lásku, tělo. (přednáška)

Co k tomuto námětu nabízí biosyntéza, Pesso-Boyden psychomotorická terapie a moudrost těch, kteří nás předešli. Jak porozumět receptivitě a láskyplnosti, jak o ně dobře pečovat a jak v nich nezabloudit.

Mgr Jiří Šmejkal – Přirozené sebeléčení (workshop)

Zážitkový workshop zaměřený na meditaci a stavy mysli, které podporují zdraví a současně mají blahodárný vliv na léčení těla i mysli.

PhDr. Anna Stodolová – Duchovní trojúhelník (workshop)

Ve svém workshopu bych se ráda společně s účastníky zamyslela nad tím, jak spiritualita – tedy duchovní život klienta, vstupuje do procesu psychoterapie (individuální či párové), zda a jak ovlivňuje klientovo očekávání od terapie, zda a jak ovlivňuje spolupráci v psychoterapii a jakou může mít roli v příbězích klientů.

Společně budeme hledat odpověď na otázky:

  • Jak přistupovat k duchovním zkušenostem klienta?
  • Může být duchovní zkušenost pomocí či brzdou v psychoterapii?

Svoje úvahy doplním příběhy z praxe, které ilustrují a doplní danou problematiku.

Mgr. Jan Jandourek – Spiritualita jako cesta rozvoje a cesta zkázy (přednáška)

Role spirituality na duši a tělo je ambivalentní. Zaujetí člověka pro nadčasové hodnoty a snaha podle nich zařídit svůj život může vést k osobnostnímu rozvoji po všech stránkách, ale stejně tak může být destruktivní. Existuje totiž mnoho podob spirituality, které se pod toto obecné označení obtížně vejdou. Tento problém je přitom znám po celou dobu duchovního myšlení a praxe. V době obrovského trhu se spritualitou je dobré to reflektovat.

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex