Načítám Akce

Ruce od prstů až k lopatkám – unavené a přetížené ze stereotypní práce

Není mnoho činností, při kterých by nám naše ruce nepomáhaly. Od rána až do doby než jdeme spát je plně zaměstnáváme různými úkoly. Ať už jde o pomoc s běžnými činnostmi či práci, neumíme si představit fungovat bez nich. Jak moc důležité pro nás jsou zjistíme obvykle až v okamžiku, kdy se objeví první obtíže, bolesti a přetížení. Naše ruce naplno makají často i v době, kdy zbytek těla odpočívá. Jen si vzpomeňte, kolik času trávíte ťukáním do počítače či displeje mobilního telefonu. Aby nám ruce dlouho a dobře sloužily, potřebují si také pravidelně odpočinout a právě tomu bude věnováno toto cvičení. Vhodné je i když už obtíže s rukama máte. Ať už se jedná o problémy s karpálními tunely, tenisové lokty, impigement syndrom, zmrzlé rameno či nervové dráždění při propagaci do horní končetiny.
Cvičení bude probíhat online a pro účast na něm budete potřebovat pouze počítač s připojením k internetu (případně tablet), trochu místa na zemi a podložku, na které budete cvičit. Skupinové lekce Feldenkraisovy metody, známé také pod názvem Pohybem k sebeuvědomění (z anglického ATM- Awarness Through Movement) probíhají většinou v leže na zemi (na zádech, boku či břiše), mají pomalé tempo a jsou tvořeny jednoduchými pohyby a jejich kombinacemi. Lektor účastníky provází slovními pokyny.
Účastníci se uvědomělým vnímáním sebe sama v souvislosti s působením zemské přitažlivosti učí posuzovat pohyb tak, jak to dělají malé děti – podle pocitu příjemnosti, plynulosti, jednoduchosti, lehkosti a efektivity. Objevují pro sebe nové, zdravější vzorce pohybu. Důležitý je hlavně prožitek, nikoliv výkon. Cvičení pomáhá proti bolestem pohybového systému, zlepšuje flexibilitu, stabilitu a koordinaci pohybů. Přináší také uvolnění od napětí a zvyšuje kvalitu života.
Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex