Načítám Akce

Ramenní pletenec pod drobnohledem: kritický přístup v diagnostice (prezenčně + online)

Rozmach vědecké a klinické spolupráce dnešní doby nám dává k dispozici nové, objektivní poznatky o etiopatogenezi syndromů pohybového systému. Zároveň se daří na širších populacích pacientů ukazovat účinnost diagnostických manévrů pro odhalení příčin obtíží. Díky tomu se dostává do popředí přístup tzv. „diagnostické baterie“, který spočívá ve vytvoření sestavy testů, které se navzájem doplňují a řeší vzájemně svá slabá místa při procesu diagnostiky daného syndromu. Jednotlivé testy totiž typicky mívají určitou míru chybovosti.
Tento kurz si klade za cíl podrobně popsat vybrané syndromy ramenního pletence z hlediska současných poznatků včetně poukázání na změny v terminologii a chápání daných syndromů během posledních let. Dále nabídne ucelený pohled na testy ramenního pletence v návaznosti na dané diagnózy a znázorní proces tvorby diagnostické baterie.
Jedná se převážně o teoretický kurz určený pro fyzioterapeuty, lékaře, trenéry a další odborníky, kteří se věnují ramennímu kloubu a chtějí si rozšířit znalosti ohledně diagnostiky a testovacích baterií.

Harmonogram

|14:30 – 15:00 Registrace účastníků do platformy Zoom Cloud Meeting
|15:00 – 16:20 Diferenciální diagnostika ramenního pletence
|16:20 – 16:30 Pauza
|16:30 – 18:15 Kritická deskripce testů ramenního pletence
|18:15 – 18:45 Diskuze dle zájmu účastníků, ukončení kurz

Určeno pro:

Fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky, kteří se věnují ramennímu kloubu a chtějí si rozšířit znalosti ohledně diagnostiky a testovacích baterií

Akreditace:

Kredity: 3 (UNIFY, pouze pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 3 (à 60 minut)
Garant: MUDr. Barbora Danielová

Praktické info:

Sebou: pohodlné oblečení na sezení, blok, psací potřeby, desky na diplom.

Občerstvení: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení.

Ubytování: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Dle kapacity můžeme nabídnout i přespání ve vlastním spacáku na naší karimatce ve společné místnosti za 250 Kč/ noc.

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex