Načítám Akce

Ramenní pletenec pod drobnohledem: kritický přístup v diagnostice PRAXE (online kurz)

Odborný ONLINE kurz Mgr. Jakuba Hybše a Mgr. Petra Šádka, který navazuje na teoretický kurz Mgr. Petra Šádka (pátek 15.1.). Kurz je možné absolvovat i samostatně.
Online kurz bude zaměřen na znázornění konkrétního zásobníku cvičení pro problematiku ramenního pletence ve funkčních souvislostech – budou vybrány ukázky možností analytické a systematické pohybové terapie dle FMP (Functional Movement Principles) metodiky. Zároveň bude popsána možnost synergistické skladby cvičení tak, aby došlo k vzájemnému zlepšení efektu daných cviků a poloh.
Kurz s praktickou částí je vhodný pro fyzioterapeuty, lékaře, trenéry a další odborníky, kteří se věnují ramennímu kloubu a mají zájem o rozšíření zásobníku cvičení či prohloubení znalosti této problematiky.

Komplexnost ramenního pletence zůstává i nadále darem i prokletím – diagnostika a terapie této oblasti patří mezi náročnější, zároveň ale poskytuje velmi široké možnosti pohybové terapie díky velkému rozsahu pohybu a kvalitnímu svalovému zásobení této oblasti. Dvousečnost se projevuje i ve vlastní volbě cvičení – mnoho poloh a cviků může nést terapeutický efekt pro tuto oblast, pokud jsou dobře zvoleny a provedeny. Vlastní kvalitu terapeutického zákroku pak často ovlivňuje synergistická skladba cvičení, kdy se volené pohyby či pohyby navzájem podporují ve svém léčebném účinku.

 

 

Orientační harmonogram:

|15:30 – 16:00 Registrace účastníků do platformy Zoom Cloud Meeting

|16:00 – 17:25 Skladba cviků pro terapii a trénink ramenního pletence

|17:25 – 17:35 Pauza

|17:35 – 19:00 Ukázky vybraných kombinací cviků a poloh dle FMP.

|19:00 – 19:30 Diskuze dle zájmu účasníků, ukončení kurzu

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex