Načítám Akce

Novinky z radiologie

Zobrazovací metody zažívají v posledních letech velký rozvoj zejména po technické stránce. Vedle prostých rentgenových snímků se čím dál tím více využívají též metody pokročilé jako CT, magnetická rezonance či metody tzv. hybridní kombinující zobrazení morfologické a metabolické (PET/CT). Vyšetření se tak stávají komplexnějšími, detailnějšími, přesnějšími a odhalují více patologií. Základem však zůstává správná indikace vyšetření, výběr metody a zejména interpretace obrazů a korelace s klinickým nálezem.
Společně se zamyslíme nad indikacemi a přínosem jednotlivých zobrazovacích metod a jejich využitím v muskuloskeletální medicíně a ukážeme si příklady normálních i patologických nálezů v různých anatomických lokalizacích.
Zlatým hřebem by měla být praktická ukázka a možnost vyzkoušet si vyšetření na ultrazvukovém přístroji, zaměříme se na muskuloskeletální systém a periferní nervy. (za laskavé podpory firmy Aura Medical s.r.o).

Harmonogram:

|13,30 – 14,00 Prezence účastníků
|14,00 – 15,15 Představení lektorky. Úvod do tématu: principy metod, indikace, limity, novinky.
|15,15 – 16,45 Fyziologické a patologické nálezy
|16,45 – 17,00 Přestávka
|17,00 – 18,30 Praktická ukázka na UZ přístroji s možností si práci vyzkoušet osobně
|18,30 – 19,00 Diskuse, ukončení kurzů, předání diplomů

 

Určeno pro:

Fyzioterapeuty, lékaře, a další pracovníky ve zdravotnictví

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex