Načítám Akce

Lehčí a přirozenější dech (online cvičení dle Feldenkraisovy metody)

Poslední rok se nám nedýchá právě nejlépe. Přitom právě teď se ukazuje, že správné dýchání hraje velkou roli i v tom, jak se naše tělo vyrovnává s různými situacemi, v neposlední řadě i s respiračním onemocněním. Z ordinací fyzioterapeutů ale víme, že mnoho lidí správně dýchat prostě neumí. Cvičení dle Feldenkraisovy metody jsme proto tentokrát zaměřili právě na dýchání. Cvičení je skvělé pro každého, kdo se chce naučit správně a volně dýchat. Vhodné je i pro ty z vás, kteří prodělali onemocnění Covid a stále pociťují obtíže při dýchání. A nebo naopak – onemocnění neprodělali, ale chtějí aby bylo jejich tělo na případné respirační onemocnění co nejlépe připraveno. Cvičení bude zaměřeno na uvolnění hrudníku pro zvětšení kapacity plic a zlepšení jejich funkce.
Cvičení bude probíhat online a pro účast na něm budete potřebovat pouze počítač s připojením k internetu (případně tablet), trochu místa na zemi a podložku, na které budete cvičit. Skupinové lekce Feldenkraisovy metody, známé také pod názvem Pohybem k sebeuvědomění (z anglického ATM- Awarness Through Movement) probíhají většinou v leže na zemi (na zádech, boku či břiše), mají pomalé tempo a jsou tvořeny jednoduchými pohyby a jejich kombinacemi. Lektor účastníky provází slovními pokyny.
Účastníci se uvědomělým vnímáním sebe sama v souvislosti s působením zemské přitažlivosti učí posuzovat pohyb tak, jak to dělají malé děti – podle pocitu příjemnosti, plynulosti, jednoduchosti, lehkosti a efektivity. Objevují pro sebe nové, zdravější vzorce pohybu. Důležitý je hlavně prožitek, nikoliv výkon. Cvičení pomáhá proti bolestem pohybového systému, zlepšuje flexibilitu, stabilitu a koordinaci pohybů. Přináší také uvolnění od napětí a zvyšuje kvalitu života.
Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex