Načítám Akce

Jizva, diagnostika a psychosomatické souvislosti

Vyšetření a terapie jizev patří k základním fyzioterapeutickým postupům.
Jizvy mohou zůstat po operacích z jakékoli indikace, po úrazu, po popálení, po ozařování u onkologických pacientů atp. Problémy může působit jak čerstvá jizva, tak i jizva roky stará.  Jizva může být jedinou příčinou potíží klienta. Takovou jizvu v rehabilitačním oboru označujeme jako aktivní a terapii cílíme pouze na ošetření jizvy.
Při vyšetřování jizev vždy postupujeme ve stejných krocích jdoucích za sebou. Při diagnostice i terapii jizev pracujeme s měkkými tkáněmi na principu bariéry, tak jak to učil pan profesor Lewit. Účastníci kurzu si podrobně procvičí práci s bariérou při diagnostice a terapii jednotlivých vrstev měkkých tkání – kůže, podkoží i fascií.

Jizvy často mohou svým rozsahem nebo umístěním měnit držení těla i pohyby. Při vyšetření stoje a s použitím jednoduchých klinických testů se o tom účastníci během kurzu přesvědčí.

U některých klientů mohou být jizvy spojeny s traumatizujícím zážitkem, který komplikuje manuální práci s jizvou. V těchto případech je vhodné požádat o spolupráci další odborníky,  a proto je součástí kurzu i přednáška Mgr. et Mgr. Jany Týkalové o psychosomatických souvislostech jizev.

Harmonogram:

|8:30 – 9:00 Prezence účastníků
|9:00 – 10:00 Problematika jizev v bolestech pohybového aparátu
|10:00 – 11:00 Vyšetření jizvy – aktivní jizva / Praxe
|11:00 – 12:00 Terapie aktivních i čerstvých pooperačních jizev / Praxe
|12:00 – 13:00 Pauza na oběd
|13:00 – 15:00 Psychosomatické souvislosti jizev – přednáška Mgr. Jany Týkalové
|15:00 – 16:00 Co mají společného jizvy a vyšetření stoje dle Jandy
|16:00 – 18:00 Doplnění vyšetření stoje diferenciálně diagnostickými /Praxe. Testy, diskuse, uzavření kurzu a předání diplomů

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky

Cena:

2 200,- Kč

Akreditace:

Kredity: 5 (UNIFY, pouze pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 8 (à 60 minut)
Garant: MUDr. Barbora Danielová

Praktické info:

Sebou: pohodlné oblečení, blok, psací potřeby, desky na diplom.

Občerstvení: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Ubytování: U dvoudenních kurzů nebo dvou po sobě následujících jednodenních kurzech je možné u nás přespat na naší karimatce ve vlastním spacáku za 250 Kč/noc. Další ubytování v kraji: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex