Načítám Akce

Hypermobilita- diagnostika a terapie (prezenčně + online)

Odborný workshop ze série kurzů Functionam Movement Principles (FMP). Cílem workshopu je popsat etiopatogenezi a podrobnosti kloubní hypermobility spolu s konkrétním popisem práce s vybranými klouby, u nichž se nejčastěji vyskytuje tato porucha vaziva. V teoretické části je též popsána diagnostická testovací baterie a teorie terapie hypermobility. V praktické části budou ukázány konkrétní příklady a ukázky práce s kloubní hypermobilitou spolu s modifikacemi nejčastějších cvičení, která lze pro terapii hypermobility využít.
Hypermobilita bývá velice častým doprovázejícím faktorem při terapii pohybového systému zejména u dětí, dívek a sportovců. Prevalence kloubní hypermobility se pohybuje okolo 3% obecné populace, u rizikových skupin je její výskyt často několikanásobně vyšší, zejména u specifických kloubů. Mezi nejčastější místa patří loketní a kolenní klouby, drobné klouby končetin a páteř.
Výskyt hypermobility v těchto predominantních oblastech často limituje či mění možnosti práce s pacienty v ordinacích fyzioterapeutů a pohybových specialistů. Je tedy nutné kontrolovaně měnit provedení těchto cvičení, aby došlo ke zlepšení stavu a funkčnosti hypermobilního segmentu.

Časový harmonogram:

|14:00-14:30 Prezence účastníků
|14:30-16:00 Představení lektorů a očekávání účastníků. Diagnostika a teorie terapie hypermobility
|16:15-17:30 Konkrétní ukázky terapie hypermobility
|17:30-18:00 Diskuze, předání diplomů

Forma kurzu:

Kurz proběhne prezenčně i online. Pro online účast potřebujete pouze počítač či tablet s připojením k internetu.

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře, trenéry a další odborníky, kteří se chtějí vzdělávat v oblasti funkčních poruch nebo pracují s klienty s kloubní hypermobilitou

Akreditace:

Akreditace: 3 kreditů (UNIFY – jen pro fyzioterapeuty)
Výukových hodin: 3,25 (á 60 min)
Odborný garant: Mgr. et Mgr. Jana Týkalová

Praktické informace:

S SEBOU:
Pohodlné oblečení, psací potřeby

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex