Načítám Akce

Funkční trénink

Funkční trénink je specializovaný seminář, který poskytuje vhled a pochopení problematiky programování krátkodobého a dlouhodobého tréninkového plánu pro všechny typy jedinců, od vrcholových sportovců po pacienty v pooperačních stavech.
Pod pojmem funkční trénink si lze představit v dnešní době cokoliv od skákání na gymballu přes podpor na předloktích (oblíbený „plank“) až po farmářskou chůzi s kettlebelly. Správný funkční trénink je ale ve skutečnosti mnohem složitější a cílenější proces, který vyžaduje perfektní znalosti nejen cviků, ale i daného klienta, jeho cílů a možností. Funkčností se pak myslí aplikace specifických poloh, pomůcek a dalších prostředků tak, aby v rámci tréninkového procesu došlo k co nejlépe cílenému rozvoji a zlepšení. Tento trénink může sloužit nejen k dosažení lepších sportovních výkonů, ale i úlevě a předcházení bolesti či kompenzaci běžné denní zátěže.
Kromě teorie programingu a periodizace tréninkových jednotek, která vychází z přesně cílené diagnostiky jedince, bude ukázána široká škála cviků a podrobně popsáno jejich použití v rámci tréninkových jednotek. Kurz slouží také jako zásobník cviků pro ambulantní praxi. Důraz je kladen na pochopení role jednotlivých cvičení a pomůcek pro daný cíl.

Harmonogram:

|8:30 – 09:00 Registrace účastníků
|9:00-10:30 Představní lektorů, očekávání účastníků. Individualizace tvorby tréninkových programů
|10:45-12:30 Periodizace a plánování tréninku
|12:30-13:30 Přestávka na oběd
|13:30-14:30 Cílené analytické cvičení
|14:45-16:00 Komplexní polohy a využití pomůcek
|16:15-17:30 Ukázka tvorby tréninkového plánu
|17:30-18:00 Diskuze, předání diplomů

Určeno pro:

trenéry, lékaře a fyzioterapeuty zabývající se problematikou sportovců a pro další zájemce.

Akreditace:

Kredity: 5 (Unify, platí jen pro fyzioterapeuty)
Výukových hodin: 7,5 (à 60 minut)
Garant: MUDr. Barbora Danielová

Praktické informace:

Sebou: pohodlné oblečení na sezení i na cvičení, blok, psací potřeby, desky na diplom.

Občerstvení: 
Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Ubytování: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

 

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex