Načítám Akce

Fenomén hlubokého stabilizačního systému 1+2

Opakování úspěšného kurzu na téma Hlubokého stabilizačního systému páteře ve dvoudenní variantě nabízí rozšíření vhledu do problematiky trupové stabilizace a zapojení této aktivity do běžného a sportovního života.
Seminář poskytuje souhrn současných poznatků z neurofyziologie a kineziologie trupového svalstva a souvislosti dechové mechaniky pro pochopení funkce stabilizačního systému páteře a způsobu jeho zapojení v praxi fyzioterapeuta. Jedná se o syntézu poznatků o způsobu fungování pohybového aparátu spolu s vývojovou kineziologií. V praktické části je pak přehled diagnostických metod spolu s indikací a kontraindikací terapie, využívající hluboký stabilizační systém. Dále pak široký zásobník cviků, který lze využít pro pacienty v klinické ambulantní praxi fyzioterapeuta ve všech fázích rehabilitačního procesu až po cviky s vlastní vahou, které slouží jako nadstavba a výrazné zvýšení zátěže na jedince.
Důraz je na zapojení stabilizačního systému u klinických pacientů – skupiny vertebropatů, ortopedických a pooperačních pacientů a dalších, současně je poukázáno na spojení stabilizačního systému u sportovců spolu s diagnostikou a terapií vybraných sportovních vzorů. Specifickou kapitolou je pak antirotační a plyometrický trénink a trénink propriocepce a senzomotoriky.
Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex