Načítám Akce

Fascinace fascií: proč nás terapeuty zajímají? (ONLINE + prezenčně)

Mezi jedno z populárních témat, podpořených i světem výzkumu, patří fascie a jejich zapojení v rámci fyzioterapie či obecně pohybu těla.
V posledních letech lze sledovat jasný trend ve využití fasciální terapie pro různé cíle – úlevu od bolesti, podporu svalové práce, modifikaci pohybových stereotypů, řešení funkčních syndromů. Je ale na místě se zeptat, zdali faktický přínos zaměření se na fascie v terapii je opravdu tak podstatný, jako je momentálně prezentován, a případně jaké jsou konkrétní mechanismy, díky kterým by právě fascie mohly být tak významné.
Cílem kurzu je poskytnout účastníkům kritický pohled na teoretické zázemí fascií a z toho vycházející praktické aplikace. Zohledněny budou současné poznatky prostřednictvím výzkumných prácí autorů Stecca, Schleipa a dalších. Budou představeny možné mechanismy, u nichž lze využít fascie v práci s pohybovým aparátem skrz manuální přístup i pohybovou terapii.

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře, pohybové terapeuty a další odborníky

Sleva pro členy UNIFY:

10%

Akreditace:

Garant: Mgr. et Mgr. Jana Týkalová
Kredity: 3 (Unify, pouze pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 3,25 (à 60 minut)

Orientační harmonogram:

14:30 – 15:00 Prezence účastníků
15:00 – 16:30 Klasifikace fascií, funkce fascií z biochemického hlediska.
16:45 – 18:00 Aplikace poznatků do klinické praxe, význam fascií v terapii
18:00 – 18:30 Diskuze

Praktické info:

S sebou – prezenční účastníci: pohodlné oblečení, psací potřeby, desky na diplom
Ubytování: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

ONLINE účastníci obdrží diplom emailem do 14 dnů po uzavření kurzu.

Poznámka

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Systém kurzů FMP:

Systém kurzů FMP

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex