Načítám Akce

Diagnostika a terapie závratí

Workshop zabývající se pacienty s poruchami stability a závratí. Hlavní náplní je demonstrace systematického vyšetření pacienta s poruchou stability s cílem stanovit topickou diagnózu. Druhá část workshopu je věnována praktickému nácviku rehabilitačních postupů u pacientů s polohovou závratí (repoziční manévry u BPPV), unilaterální vestibulární lézí a pacientů s centrální poruchou stability.
Dále se workshop věnuje problematice vlivu funkčních poruch krční páteře u pacientů se závratí. Prakticky budou demonstrovány přístupy myoskeletální medicíny využitelné u těchto pacientů. Kurz bude probíhat interaktivní formou s řadou audiovizuálních materiálů. Terapie vychází z moderních poznatků Evidence Based Medicine.

ČASOVÝ HARMONOGRAM:
13:00 – 13:30 |PREZENCE
13:30 – 16:30 |TEORETICKÁ ČÁST: Představení lektora, cíle workshopu. Klinická symptomatika u poruch stability, vyšetření pacienta.
16:45 – 19:00 |PRAKTICKÁ ČÁST: Terapeutická intervence u pacienta s polohovou závratí, u pacienta s periferní a centrální poruchou vestibulárního systému a terapeutická intervence manuální medicínou u pacientů s vestibulárními poruchami.
19.00 – 19:30 |ZÁVĚR:
Diskuse, ukončení kurzu a předání diplomů.

Určeno pro: lékaře, fyzioterapeuty a další odborníky
Akreditace: 4 kredity (UNIFY)

S sebou: Pohodlné oblečení, blok, psací potřeby, desky na diplom

Oběd: Dovoz oběda je možné objednat z pizzerie nebo jiné restaurace v Dobřichovicích v den konání akce, případně si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnce. V průběhu pauz bude k dispozici káva, čaj a drobné občerstvení.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex