Načítám Akce

Chodidlo a kolenní kloub v kontextu HSS

Pohledem komplexního přístupu k potížím pohybového systému patří kolenní kloub mezi složitější oblasti kvůli velkému vlivu dalších, zejména okolních segmentů. V rámci diferenciální diagnostiky úrazových i funkčních stavů je nutné vždy zhodnotit funkci nejen kolenního kloubu, ale i chodidla, hlezna, kyčle a hlubokého stabilizačního systému (HSS). Teprve poté je možné sestavit nejen terapeutický, ale hlavně preventivní program, který zamezí možné recidivě. Libovolné stavy této oblasti jsou na znovu-výskyt obzvlášť náchylné: např. léze kloubních struktur, ruptury hamstringů aj.. Daný program musí nutně obsahovat zásobník cviků pro rozvoj síly, propriocepce, svalové koordinace a dalších parametrů nutných pro kvalitní funkci dolní končetiny.
Cílem kurzu je poskytnout ucelený pohled na biomechaniku zátěže dolní končetiny s důrazem na oblast chodidla a kolenního kloubu. Dále plynule naváže etiopatogeneze nejčastějších obtíží těchto oblastí spolu s poukázáním na přidružené obtíže a možnosti diagnostiky těchto syndromů.
Praktická část poskytne navazující zásobník cvičení pro terapii i trénink od pooperačního stavu až do výkonnostního tréninku sportovců včetně ukázek dynamických a plyometrických prvků.

Harmonogram:

|08:30-9:00 Registrace účastníků
|09-10:30 Zahájení kurzu, představení lektorů, zjištění očekávání účastníků. Biomechanika dolní končetiny
|10:30-12:30 Vybrané diagnozy kolenního kloubu a nohy
|12:30-13:30 Pauza na oběd
|13:30-14:30 Diagnostika dolní končetiny
|14:30-16:00 Analytická terapie kolenního kloubu a chodidla
|16:00-17:30 Zapojení dolní končetiny v kontextu tréninku HSS, diskuse, předání diplomů a ukončení kurzu.

Cena:

Základní cena: 2 000,- Kč

Zvýhodněná cena při současné platbě kurzu Terapie a trénink pacientů s bolestí zad: 3 800 Kč

Akreditace:

Určeno pro: fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky.
Garant: MUDr. Barbora Danielová
Kredity: 4 (UNIFY, pouze pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 7,5 (à 60 minut)

Praktické informace:

S sebou: pohodlné oblečení na sezení a cvičení, blok, psací potřeby, desky na diplom.
Stravování: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).
Ubytování:  Přespat můžete ve vlastním spacáku na naší karimatce ve společné místnosti za 250 Kč na noc. Případně zvolit některé ubytování v okolí: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex