Načítám Akce

2hodinovky Feldenkraisovy metody

Skupinové lekce Feldenkraisovy metody, známé také pod názvem Pohybem k sebeuvědomění (z anglického ATM-Awarness Through Movement®), probíhají většinou vleže na zemi (na zádech, boku či břiše), mají pomalé tempo a jsou tvořeny jednoduchými pohyby a jejich kombinacemi. Lektor účastníky provází slovními pokyny.
Účastníci se uvědomělým vnímáním sebe sama v souvislosti s působením zemské přitažlivosti učí posuzovat pohyb tak, jak to dělají malé děti – podle pocitu příjemnosti, plynulosti, jednoduchosti, lehkosti a efektivity. Objevují pro sebe nové, zdravější vzorce pohybu. Důležitý je hlavně prožitek, nikoliv výkon.

Při skupinových lekcích si vyzkoušíte, jak pohyb provádíte, jak si ho můžete uvědomit a jak své pohybové stereotypy měnit. Na „vlastní kůži“ zažijete, jak obtížné může být uvědomění si jednotlivých částí těla. Podpoříte jejich funkční spolupráci a pracovat budete také s uvědoměním si důležitosti dechu. Tím vším můžete získat větší lehkost ve svých pohybech, větší radost z nich a naučíte se lépe odbourat stres a kvalitně relaxovat.

Dvouhodinka nebo celodenní workshop?

Cvičení dle Feldenkraisovy metody nabízíme v našem centru v kratší podobě jako „dvouhodinku“ a v delší podobě jako celodenní workshop. Dvouhodinky nejsou zamřené na konkrétní části těla a jsou vhodné pro každého, kdo si chce v týdnu přijít zacvičit a nemá tolik času. Celodenní workshopy jsou komplexnější a mají vždy své hlavní téma.

Online i prezenčně

Cvičení se můžete zúčastnit prezenčně či online. K účasti online budete potřebovat počítač či tablet s připojením k internetu.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex