Bioenergetika

Bioenergetická cvičení jsou cvičení těla i mysli. Mají za cíl uvolnit chronické i aktuální svalové napětí a bloky v těle. Obnovit tak přirozenou energii a vitalitu organismu. Bioenergetická cvičení jsou léčebnou technikou, která propojuje fyzioterapii s psychologií. Metodu vytvořil americký lékař a psychoterapeut Alexander Lowen a je obohacena dalšími přístupy například prvky z Tibetské léčebné relaxace (Kum nye) a technikou Mindfulness (všímavosti).

Cvičení jsou vhodná pro všechny, kteří chtějí svému tělu a mysli ulevit od stresu a napětí. Doporučuje se pacientům s dlouhodobými a opakujícími se somatickými obtížemi. Úlevné je pro pacienty s  psychosomatickými obtížemi, jako jsou například chronická únava, bolesti hlavy, bušení srdce, nespavost, zažívací obtíže a další. Pro zdravé klienty může být cvičení prostředkem seberozvoje. Umožní objevovat vztah mezi tělem, myslí a emočním prožíváním. Vytváří lepší pocit ve vlastním těle a laskavější přístup k sobě samému.

Přínosem individuálního cvičení oproti cvičení ve skupině je možnost přesného zacílení technik podle potřeb a přání klienta. Cvičení vede bodyterapeutka a psycholožka a cvičení tak má i psychoterapeutický potenciál.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex