Načítám Akce

Zapojení lopatky v kontextu HSS

Cílem tohoto kurzu je poskytnout ucelené moderní poznatky o kineziologii a diferenciální diagnostice.
Budeme se věnovat zejména funkčním, ale i strukturálním poruchám ramenního pletence v kontextu současných znalostí o etiopatogenezi.
Mezi probírané poruchy budou patřit například impingement syndrom, poruchy rotátorové manžety nebo zánětlivé procesy struktur ramenního pletence. Zároveň bude část semináře věnována funkčním obtížím této oblasti – svalovým řetězcům, viscerosomatickým vztahům a dalším.

Anotace semináře:

Funkce a pohyb lopatky zůstávají jedním z nejsložitějších témat dnešní klinické praxe fyzioterapeutů, trenérů a sportovních či rehabilitačních lékařů. Tato oblast je o to složitější, protože se zde kříží vlivy z dolních končetin, ze stabilizačního systému, ale i z orgánových soustav.

V praktické části bude předvedeno cvičení z praxe fyzioterapeuta a specializovaného pohybového specialisty. Cvičení bude cíleno na výše zmíněné obtíže – funkční deficity ramenního pletence. Celá problematika bude propojena s hlubokým stabilizačním systémem za cílem nejen centrace ramenního pletence a harmonizace svalové aktivity a kinematiky dané oblasti, ale i zapojení lopatky v kontextu trupu a dolních končetin.

Akreditace:

5 kreditů (UNIFY – pouze pro fyzioterapeuty)

Odborný garant:

MUDr. Barbora Danielová

Určeno pro:

lékaře, fyzioterapeuty, trenéry, pohybové terapeuty a další zájemce.

S sebou:

Pohodlné oblečení na cvičení, poznámkový blok, psací potřeby, desky na diplom,  případně vlastní oběd.

Oběd a občerstvení:

Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení.
Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

POZNÁMKA:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce.

V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex