Načítám Akce

Zapojení lopatky v kontextu HSS 2

Cílem tohoto pokročilého kurzu je poskytnout ucelené moderní poznatky o kineziologii a diferenciální diagnostice. Budeme se věnovat zejména funkčním, ale i strukturálním poruchám ramenního pletence v kontextu současných znalostí o etiopatogenezi.
Ramenní kloub zůstává i nadále jedním z nejčastějších důvodů, se kterým přicházejí pacienti do ordinací rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů. Současně je i velmi široká a různorodá škála příčin, které se mohou projevit bolestí v oblasti ramenního pletence či omezením různých pohybů. Tyto skutečnosti kladou velké požadavky na znalosti diferenciální diagnostiky, zároveň jsou náročné i na vlastní postup v terapii a skladbu cviků pro vybraného pacienta, aby bylo docíleno jeho plného uzdravení a návratu do zátěže.
Tento nadstavbový seminář si klade za cíl dobře nastínit diagnostickou a terapeutickou práci u vybraných obtíží ramene a lopatky z pohledu fyzioterapeuta a pohybového specialisty. Bude podrobně popsán postup u častých onemocnění – impingement syndromů, útlakových syndromů ramenního pletence a krční páteře, tendinopatií a dalších. Zároveň bude podrobně prozkoumána problematika jednotlivých svalů ramenního pletence týkající se jejich funkce a patologie.

V praktické části bude představena nadstavbová škála cvičení pro oblast ramenního pletence včetně jeho zapojení v komplexních vývojových vzorech a ve vertikále. Další část cvičení bude zaměřena specificky na terapii vybraných poruch – tendinopatie, smečařské rameno aj. V závěru pak bude ukázano plyometrické cvičení pro ramenní kloub a další typy aktivací vhodné pro sportovce a další jedince s větší zátěží.

Harmonogram:

8:30 – 09:00 Registrace účastníků
9:00 – 10:30 Diferenciální diagnostika ramenního pletence
10:45 – 12:30 Terapeutické postupy u vybraných diagnoz
12:30 – 13:30 Přestávka na oběd
13:30 – 14:30 Analytická aktivační cvičení
14:45 – 16:00 Zapojení lopatky v komplexních vzorcích
16:15 – 17:30 Plyometrie a další nadstavbová terapie
17:30 – 18:00 Diskuze, předání diplomů

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře a trenéry, kteří hledají rozšíření běžných znalostí o terapii a diagnostice ramenního pletence nebo se věnují ve své praxi lidem s větší zátěží či sportovcům. Účastnit se mohou ti zájemci, kteří mají základní znalosti vývojové kineziologie, dále pak znalosti anatomie a kineziologie ramenního pletence. Není nutné mít absolvovaný kurz Lopatka I.

Akreditace:

Kredity: 5 (Unify, platí jen pro fyzioterapeuty)
Výukových hodin: 7,5(à 60 minut)
Garant: MUDr. Barbora Danielová

Praktické informace:

Sebou: pohodlné oblečení na sezení i na cvičení, blok, psací potřeby, desky na diplom.

Občerstvení: 
Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Ubytování: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex