Načítám Akce

Therabandy a labilní plochy, hypermobilita, flexibilita a skolióza

Zdravá páteř má být dostatečně flexibilní, tj. klouby jsou stabilní a pohyb obratlů je ve fyziologickém 3D rozsahu. U hypermobility nacházíme zvýšený nefyziologický rozsah pohybu a následnou nestabilitu kloubů. Častěji jsou pozorovány bolesti při statické zátěži, plochonoží, sklon k lehkým úrazům a skolióza. Hypermobilita je často doprovázená oploštělou hrudní páteří a kyfotizací na přechodu hrudní a bederní páteře, což je rizikový faktor pro rozvoj idiopatické skoliózy. Pro hypermobilitu je typická zvýšená volnost vaziva, ke které se u skoliózy přidává asymetrie. Ligamentózně svalový systém pracuje asymetricky. Šlachy, které drží páteř pružně dohromady, svým asymetrickým tahem rozvíjí další deformaci páteře. Postupem času páteř u skoliózy začne být v některých úsecích nepohyblivá a rozvíjí se fixovaná deformace páteře.
Cílem kurzu je ukázat možnosti terapie u idiopatické skoliózy a hypermobility. Účastníci kurzu dostanou stručné studijní materiály. Součástí je řada kazuistik přibližujících více jednotlivá témata.
Na kurz je možnost přivést si svého pacienta se skoliózou, kterého vyšetříme a navrhneme terapii. Pokud byste měli zájem, kontaktujte seminářový tým na seminare@ckp-dobrichovice.cz.

Harmonogram:

|8:30  –   9:00   – Registrace účastníků, zahájení kurzu
|9:00  – 10:30   – Skolióza versus hypermobilita a flexibilita
|10:30  – 12:30   – Cvičení s therabandy, labilní plochy
|12:30  – 13:30   – Oběd
|13:30  – 15:30   – Využití metody dle Niederhöffer, Becker
|15:30  – 16:00   – Diskuse a závěr

Určeno pro:

lékaře, fyzioterapeuty a další zdravotníky, kteří pracují s klienty se skoliózou

Akreditace:

Kredity:  5 kreditů UNIFY (pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 6 á 60 min

Praktické informace:

S sebou: pohodlné oblečení na cvičení, psací potřeby

Oběd a občerstvení: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení.
Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Poznámka

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex