Načítám Akce

Terapie a funkční trénink dětí a dospívajících

Další kurz ze série zajímavých a úspěšných kurzů z přístupu Functional Movement Principles (FMP) tentokrát zaměřený na skupinu dětí a dospívajících. Jakou úlohu má v tréninku dětská kreativita? Jak je důležité, aby děti dokázaly používat imaginaci? Proč vedeme děti k tomu, aby měnily polohy, používaly ruce a nohy zvlášť nebo využívaly kooperaci při zdolávání úkolů? Proč dětem zavazujeme oči a necháváme je chodit bosé? Proč občas vedou tréninky děti samy a my se jen díváme?

Rizika jednostranného přetěžování a absence všestranné přípravy a kompenzace jsou stále aktuálním tématem v tréninku dětí a dospívajících. Technické nároky jednotlivých sportů se často staví nad kondiční přípravu dítěte, které pak není adekvátně na zátěž připraveno. Vzhledem k nedostatečným kondičním možnostem pak nejsou děti schopné ani technických dovedností a dochází ke stagnaci nebo zhoršení výkonu. Zajímavou samostatnou otázkou je motivace dítěte a pozitivní vztah ke sportu a soutěžení, která platí nezávisle na výkonnostní úrovni. Od nejobyčejnějšího kroužku až po vrcholové tréninky, všude můžeme aplikovat základní pravidla práce s dětmi, které mají za cíl připravit je nejen na sport, ale pomoci jim vytvořit základy kvality pohybových dovedností.

V rámci odborného kurzu lektor popíše a prakticky ukáže možnosti tréninkové práce s dětmi od 5 do 15let. Nabídne široký zásobník cviků a her, které slouží k rozvoji pohybových dovedností a které lze následně převést i do terapeutického prostředí pro práci s vadným držením těla či jinou odchylkou od správného motorického vývoje.

Harmonogram:

8:30 – 9:00 Prezence účastníků

9:00 – 10:30 Anatomické a fyziologické zákonitosti dětí a dospívajících

10:45 – 12:30 Didaktika a pedagogika práce s mládeží

12:30 – 13:30 Přestávka na oběd

13:30 – 14:30 Sestavení tréninkové jednotky a dlouhodobého plánu

14:45 – 16:15 Ukázky cvičení pro rozvoj modalit pohybového aparátu

16:30 – 17:30 Specifika jednotlivých sportů

17:30 – 18:00 Diskuze, předání diplomů

 

 

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky, kteří se chtějí zdokonalit v práci s dětmi

Akreditace:

Garant: Mgr. et Mgr. Jana Týkalová

Kredity: 5 (Unify, pouze pro fyzioterapeuty)

Počet hodin:  7,5 (à 60 minut)

 

 Praktické info:

S sebou: pohodlné oblečení na cvičení, psací potřeby, desky na diplom

Oběd: Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Ubytování: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

 

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex