Načítám Akce

Stabilita a její význam v prevenci pádů a ke zlepšení výkonu (online kurz)

V běžném životě hraje stabilita významnou a bohužel často nedoceněnou roli. Její kvalita určuje, jak zvládneme ustát náhlé zastavení tramvaje stejně jako jak zvládneme hodit míčem a nepoškodit si u toho rameno.
Cesta k dosažení zlepšení je ale výrazně komplexnější než obvyklé využívání labilních ploch v terapii. Stejně jako jiné modality v terapii pohybového systému se řídí principem specifity, tj. nutnost adekvátní terapie, která bude co nejpodobnější výslednému cíli – tedy stabilitě na pevné podložce.
Webinář nabídne biomechanický a analytický pohled na stabilitu jako kvalitativní schopnost pohybového systému. Cílem je podrobný popis složek stability a jejich význam pro běžné denní či sportovní činnosti, vše optikou vhodnou pro fyzioterapeuty a lékaře. V návaznosti na popis bude představen i způsob tréninku stability v rámci preventivní a cílené terapeutické péče fyzioterapeutem včetně sportovního přesahu – na bázi prevence i zlepšení výkonu atleta.

 

Akreditace:

Počet kreditů: 4 (Unify – jen pro fyzioterapeuty)
Výukových hodin: 4 (á 60 min)
Odborný garant: Mgr. et Mgr. Jana Týkalová

Určeno pro:

Určeno pro lékaře, fyzioterapeuty a další odborníky

Harmonogram:

|14:30 – 15:00 Přihlášení do online platformy Zoom Cloud Meeting
|15:00 – 16:30 Biomechanický náhled na stabilitu a její význam
|16:45 – 17:45 Aplikace do preventivní a terapeutické praxe
18:00 – 18:45 Význam stability ve sportovním výkonu
|18:45 – 19:15 Diskuze, závěr dle množství dotazů

Diplom Vám bude zaslán e-mailem během tří týdnů po skončení kurzu

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex