Načítám Akce

Sen, tělo, nevědomí

Práce se snem je významnou součástí hlubinně a dynamicky orientovaných psychoterapeutických přístupů, ale má neocenitelný význam i z hlediska mentální hygieny, péče o duši. Sigmund Freud, Carl Gustav Jung a další badatelé přinesli  do této oblasti celou řadu cenných a specifických podnětů. Bude nás zajímat, jakou funkci plní sen v duševním životě, jak souvisí snění s tělesnými pochody, jak se snům dá rozumět a jak souvisí prožitek smysluplnosti s různými kontexty.
Pozvali jsme vzácného hosta – velmi zkušeného psychologa, psychoterapeuta, překladatele děl C. G. Junga, supervizora a lektora z Brna – PhDr. Ludvíka Běťáka. PhDr. Běťák připravil kurz Sen, tělo, nevědomí s podtitulem Práce s nočním snem v pomáhajících profesích a v mentální hygieně.
Seminář v rozsahu 10 vyučovacích hodin zahrnuje stručnou teoretickou průpravu, kasuistické ukázky, jakož  i práci s „živým“ snovým materiálem účastníků.

Harmonogram:

|8:30–09:00      Registrace účastníků
|9:00-12:45      Dopolední blok – teoretická průprava
|12:45-13:30    Pauza na oběd
|13:30 – 16:30  Kazuistiky, práce s vlastním „živým“ snovým materiálem. Jak může být práce se sny užitečná v profesním životě pracovníků ve zdravotnictví a dalších pomáhajících povoláních.
|16:30-17:00    Diskuze, předání diplomů, uzavření kurzu

Sebou:

Psací potřeby, blok, desky na diplom.

Určeno pro:

Fyzioterapeuty, lékaře, maséry, trenéry, učitele, pracovníky psychosomatických zařízení a širokou škálu pracovníků v pomáhajících profesích a v mentální hygieně.

Občerstvení:

Pro účastníky bude připraveno drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex