Načítám Akce

Online fyzioterapie, proč a jak? (online kurz)

Kolikrát jste jako terapeuti pomáhali svým příbuzným či přátelům telefonicky radou jak co dělat se zablokovanými zády nebo podvrtnutým kotníkem. Kolik dotazů týkající se bolesti nebo dysfunkce jste odpověděli mimo svou ordinaci? Online fyzioterapie není v tomto světě úplnou novinkou. V USA a Austrálii, kde se často na různé formy prezenční terapie musí dojíždět zdaleka, se online formát rozvinul již dávno. V dnešní době je tento přístup o to významnější, že často se pacienti z různých důvodů na fyzioterapii nemohou dostavit osobně. Mnoho lidí je v karanténě, bojí se cestovat veřejnou dopravou nebo čekat v čekárně s možností nákazy. Pandemie nás přinutila komunikovat, pracovat a učit se online.
Online fyzioterapie umožňuje pacientům snadný a rychlý přístup k péči, kterou potřebují. Odpadává čekání v čekárně, dojíždění a pro pracovně vytížené pacienty je často jedinou možností, jak se k terapii dostat. Výhodou je také vyšetření pacienta v jeho prostředí. Například držení těla při práce v home-office nebo u kuchyňského stolu se dá zlepšovat právě na místě, kde danou činnost pacient vykonává. Online Fyzioterapie se dá využít u následujících diagnóz: chronické a akutní bolestí, onkologická rehabilitace, poúrazová rehabilitace, rehabilitace po operacích i u dalších diagnóz.
Kurz je určen pro fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky, kteří uvažují o možnosti online terapie anebo mají již zkušenosti a chtěli by se dozvědět více, případně se o zkušenosti podělit v rámci diskuse.

Harmonogram:

|15:30 – 16:00 Registrace účastníků do platformy Zoom Cloud Meeting

|16:00 – 17:30

  • Co je online fyzioterapie
  • Výhody a překážky online fyzioterapie
  • Screening, vyšetření, terapie a monitorování pacienta online
  • Technické zabezpečení, komunikace, osvětlení a prostor
  • Software a využití různých platforem

|17:30 – 18:00 Diskuse, sdílení zkušeností, ukončení kurzu

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex