Načítám Akce

Onkologická rehabilitace: Od teorie k praxi

Po velmi pozitivní loňské zkušenosti znovu nabízíme unikátní kurz zaměřený na rehabilitaci v onkologii vedený špičkovou zahraniční lektorkou a specialistkou v oboru Helenou Silman Cohen z Izraele. Kurz je napěchovaný odbornými informacemi a vychází z desítek studií, které ctí pravidla Evidence Based Medicine. Můžete se těšit na opravdu kvalitní kurz. Kurz bude tlumočen konsekutivně profesionální tlumočnicí.
Se zvyšujícím se počtem případů rakoviny na celém světě a zlepšující se lékařskou péčí stoupá i počet pacientů, kteří potřebují onkologickou rehabilitaci. Dle údajů Světové zdravotnické organizace činil v roce 2018 přírůstek nových případů nádorového onemocnění 18 miliónů a odhaduje se, že v r. 2020 vzroste tento počet na 29,5 miliónů nových případů.
Léčba rakoviny se v průběhu let neustále zlepšuje díky zdokonaleným operačním postupům, pokročilé a cílené systémové terapii i využití nových technologií v radioterapii. Přes veškerá zlepšení lékařské péče se u pacientů stále objevují nežádoucí účinky léčby, které ovlivňují kvalitu jejich života.

Onkologická rehabilitace je nově rozvíjející se obor, který se vyvinul z potřeby řešit specifické potřeby pacientů s rakovinou během onkologické léčby i po jejím ukončení.

Americká asociace fyzioterapie (APTA) má sekci nazvanou Akademie onkologické fyzioterapie (AOPT), která od března 2019 nabízí terapeutům po úspěšném složení odborné zkoušky možnost stát se certifikovaným specialistou na onkologickou fyzioterapii.

Na nedávné konferenci Světové konfederace fyzioterapie, která se konala v Ženevě v květnu 2019, byla oficiálně vyhlášená nová podskupina Mezinárodní fyzioterapie pro HIV/AIDS, onkologii, hospicovou a paliativní péči (IPT – HOPE).

Cílem kurzu je, abyste se naučili nebo dozvěděli:

 • Nejnovější informace o nádorových onemocněních (rakovině) a o terminologii oboru
 • Možnosti moderní léčby nádorových onemocnění
 • Specifické poznatky o nádorových onemocněních a o vedlejších účincích onkologické léčby, které jsou podstatné pro fyzioterapeuty
 • Jak může onkologická rehabilitace být prospěšná pro onkologické pacienty
 • Doporučené postupy pro léčebnou onkologickou rehabilitaci

Cena:

Lékaři: brzká registrace do 31.1.2024 13.000,- Kč, od 31.1.2024 15.500,- Kč

Fyzioterapeuti a ostatní: brzká registrace do 31.1.2024 11.000,- Kč,  od 31.1.2024 13.000,- Kč

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky

Akreditace:

Garant: Mgr. et Mgr. Jana Týkalová
Kredity: 13 (Unify – pouze pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 14 (á 60 minut)

Harmonogram:

PÁTEK

15:30 – 16:00 Registrace účastníků

16:00 – 19:00 Zahájení kurzu. Představení lektorky.

 • Úvod do onkologické rehabilitace: vzrůstající potřeba a statistiky.
 • Úvod do problematiky onkologických onemocnění – příčiny, terminologie, klasifikace, stádia nádoru a pokročilosti onemocnění
 • Terapie nádorových onemocnění (operační, systémové, radioterapie)

SOBOTA

09:00 – 17:00

 • Vedlejší účinky onkologického onemocnění, vedlejší účinky onkologické léčby s důrazem na vedlejší účinky relevantní pro fyzioterapeuty a další rehabilitační specialisty
 • Onkologická rehabilitace – od teorie k praxi. Jak převedeme nabyté teoretické poznatky do praxe
 • Postup onkologické rehabilitace, krok za krokem – screening, před-rehabilitační fáze, rehabilitace během probíhající onkologické léčby, po léčbě, rehabilitace v chronické fázi a paliativní rehabilitace.
 • 12:30 – 13:30 Pauza na oběd

NEDĚLE

09:00 – 13:00 Otázky. Doporučené postupy pro předpisy cvičení v onkologické rehabilitaci. Diskuse

13:00               Ukončení kurzu, předání diplomů

 

Ubytování:

Je možné přespat ve společné místnosti v prostorách CKP za 250,- Kč za noc ve vlastním spacáku (karimatky v omezeném množství k dispozici). Případně můžete zvolit některé ubytování v okolí:

https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex