Načítám Akce

O miminkách: Fyzioterapie funkce u miminek a malých dětí.

Zakladatelka přístupu Fyzioterapie funkce Bc. Clara Lewitová ve spolupráci s Mgr. Markem Králem připravila zcela nový kurz, který aplikuje přístup Fyzioterapie funkce na práci s miminky a malými dětmi.
V rámci kurzu budou postupně přítomna 3-4 miminka, na kterých Bc. Lewitová ukáže klinickou práci: vyšetření, terapeutická úvaha, ošetření, shrnutí, doporučení pro péči doma, vhodná komunikace s rodiči. Kurz je zaměřen na miminka a batolata ve věku 0 – 2 roky, ale dle situace je možné se věnovat dětem až do věku 6 let.
Fyzioterapie funkce (FF) je přístup, ve kterém fyzioterapeut ze struktury (těla), napětí měkkých tkání a reaktibility CELÉHO pacienta ČTE o funkci, pohybu, chování, o jeho stavu a možnostech změn ve smyslu optima.

Orientační časový harmonogram:

(je upravován v průběhu kurzu)

PÁTEK
|13:30 – 14.00 Registrace účastníků
|14.00 Zahájení kurzu. Představení lektorů a účastníků.
|14.00 – 18.00 TÉMA: TVAR (FORMA) a co znamená pro možnosti
pohybového vývoje; VYBAVENÍ (VYVINUTÍ)
1. MIMINKO: Klinická práce: vyšetření, terapeutická úvaha, ošetření, shrnutí, doporučení pro péči doma
|18.00 – 19.00 Společná večere
|19.00 – 20.00 Diskuse k dnešnímu tématu.

SOBOTA
|07:30 – 08:00 Společná snídaně
|08.00 – 12:00 TÉMA: NAPĚTÍ tkání, pevnost, pružnost; trofika, možnosti ovlivnění; pohybové možnosti prostředí
2. MIMINKO: Klinická práce: vyšetření, terapeutická úvaha, ošetření, shrnutí, doporučení pro péči doma
|12:00 – 14:00 Oběd
|14:00 – 18:00 TÉMA: REAKCE na podnět, ROVNOVÁHA, STABILITA/ nestabilita, možnosti terapie, učení se …
3. MIMINKO: Klinická práce: vyšetření, terapeutická úvaha, ošetření, shrnutí, doporučení pro péči doma
|18.00-19.00 Společná večere
|19.00 – 20.00 Diskuse k dnešnímu tématu.

NEDĚLE
|08:00 – 09:00 Společná snídaně
|09.00 – 13.00 TÉMA: TRÁVENÍ, DECH, OTUŽILOST, NEMOC
4. MIMINKO: Klinická práce: vyšetření, terapeutická úvaha, ošetření, shrnutí, doporučení pro péči doma
|13:00 Ukončení kurzu, předání diplomů.

Akreditace:

Akreditace: 15 kreditů (UNIFY pro fyzioterapeuty)

Odborný garant: Mgr. et Mgr. Jana Týkalová

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky. Je nutné mít absolvované kurzy FF1 a FF2.

Praktické informace:

UBYTOVÁNÍ: Do naplnění kapacity je možné přespat ve společné místnosti v prostorách CKP za 200,- Kč za noc ve vlastním spacáku (karimatky jsou k dispozici). Další možnosti ubytování najdete zde: http://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

STRAVOVÁNÍ: Součástí ceny kurzu je 5 společných jídel. Lektorka doporučuje.

S SEBOU: Pohodlné oblečení, poznámkový blok.

POZNÁMKA: Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Kde absolvovat kurzy Fyzioterapie funkce?

Základní řadu kurzů Fyzioterapie funkce (1. Forma-funkce-facilitace, 2. Pohyb a stabilita, 3. O vnitřních prostorách, dýchání a hledání pohybu a 4. Funkční tejp) je možné absolvovat u kteréhokoliv ze svobodných učitelů Fyzioterapie funkce: Mgr. Jana Maryšky, Mgr. Jitky Holubcové, Mgr. Marka Krále, Bc. Markéty Zikmundové, Mgr. Evy Pospíšilové, Bc. Richarda Vaľy a Bc. Jitky Vanclové.

Základní řadu rozšiřují další kurzy, které aplikují nebo procvičují přístup Fyzioterapie funkce. Patří sem např. kurzy Mgr. Maryšky Senzitivní období ve vývoji dítěte, O stabilitě a pohybu v měnících se světě, Vnitřní a vnější pohledem učitele Fyzioterapie funkce. Dále sem patří kurzy, které učí i ostatní svobodní učitelé FF: (Re)Fresh FF, Fyzioterapie těhotných žen a žen po porodu, Cvičné lewitace apod.

Mezi základními kurzy FF lektoři vyžadují alespoň roční pauzu, kdy si přístup důkladně zkoušíte v praxi. Všechny kurzy svobodných učitelů jsou plnohodnotné a opravňují vás k účasti na navazujících kurzech u kteréhokoliv z lektorů.

Kurzy Mgr. Maryšky mimo základní řadu FF jsou přístupné lékařům, fyzioterapeutům a ostatním odborníkům volně. Na ostatní kurzy je třeba mít absolvovaný alespoň první kurz základní řady (případně je blíže specifikováno) a není vyžadována podmínka jednoročního odstupu od posledního absolvování kurzu.

 

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex