Načítám Akce

Jógové pozice u skolióz a vadného držení těla

Odborný ONLINE kurz určený pro fyzioterapeuty, lékaře, trenéry, ale i pacienty se skoliózou, které zajímá jóga a její využití u skolióz a vadného držení těla (VDT).
Jóga znamená „spojit se“; učí spojit tělo, mysl a lidskou duši. Lidé se skoliózou mají potíže s uvědomováním si svého těla, vnímají strany těla odlišně. Jóga umožňuje reorganizovat mozek ve vztahu k tělu praktikováním asán. Učí nervový systém zaměřit se na jednotlivé části těla. Jóga umožní pacientům procítit své asymetrie těla. Člověk se skoliózou se učí přijmout svou skoliózu a prozkoumat ji, přejít z asymetrie do symetrie, což vyžaduje disciplínu a dlouhodobou práci.
Cílem online kurzu je ukázat různé způsoby a využití jógových pozic vhodných u idiopatické skoliózy a dalších tvarových změn páteře v sagitální rovině (kyfolordózy, plochá záda). Teoreticky i prakticky budou ukázány vybrané asány z jógy a jejich modifikace.

Před kurzem dostanou účastníci kurzu e-mailem stručné studijní materiály.

 

Výukových hodin:

4,5 (à 60 minut)

Harmonogram:

8:30  –  9:00  – registrace účastníků, kontrola připojení

9:00  –  9:45  – seznámení s idiopatickou skoliózou a tvarovými změnami páteře v sagitální rovině

9:45 – 11:15 – jóga – různé přístupy a použití u skolióz a VDT, kazuistiky, dotazy

11:15 – 11:45 – pauza

11:45 – 13:15 – praxe, využití různých asán z jógy a jejich modifikace u idiopatické skoliózy a VDT (kyfolordózy, plochá záda, hypermobilita)

13:15 – 13:30 – diskuse a závěr

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex