Načítám Akce

Idiopatická skolióza – přehled diagnostiky (online kurz)

Odborný ONLINE kurz určený pro fyzioterapeuty, lékaře, trenéry a další odborníky, kteří se setkávají s pacienty se skoliózou. Součástí je přehled možností vyšetření u idiopatické skoliózy, který pomůže zacílit k výběru terapeutického přístupu. V rámci ONLINE kurzu bude vyšetřena pacientka se skoliózou.
Skolióza představuje prostorovou deformaci páteře a trupu, obratle se vychylují a rotují mimo optimální střední osu těla. Mění se tvar zad, vznikají asymetrické paravertebrální valy, které jsou viditelné především při předklonu. Pánev rotuje a prominuje na jednu stranu, může být asymetrie pasu. Jiný tvar a funkce trupu jsou vzájemně propojeny s tvarovými i funkčními změnami horních i dolních končetin, jinou kvalitou tkání, rozsahem pohybu pravé a levé strany těla, změnou koordinace i vnímáním tělového schématu. U skoliózy se tedy setkáváme s asymetrií svalového systému, přičemž svaly mají významný formativní vliv na kosti.
Skolióza ovlivňuje i činnost vnitřních orgánů, dýchání a trávení. Naopak vnitřní orgány mají vliv na rozvoj skoliózy. Důležitá je rovněž vzájemná interakce endokrinního systému, působení hormonů.

Včasná diagnostika skoliózy a její terapie může zabránit její následné progresi!

Cílem online kurzu je ukázat různé způsoby a přístupy vyšetření u idiopatické skoliózy. V první části si vysvětlíme nejen teoreticky, ale i ukážeme prakticky na sobě jednotlivá vyšetření a testy. Druhá část je zaměřena na práci s konkrétní pacientkou se skoliózou, na které budeme pozorovat a vyhodnocovat stranové rozdíly uvedených vyšetření a testů. Tyto nálezy přinášejí nám terapeutům důležité informace, kterým směrem směřovat terapii.

Před kurzem dostanou účastníci kurzu e-mailem stručné studijní materiály.

 

Čím větší je vědecké poznání a možnosti, čím výkonnější zařízení pro diagnostiku a terapii, tím obtížnější je najít dobrého lékaře, ba lékaře vůbec. K. Jaspers, 1958

Harmonogram:

|13:30 – 14:00 Registrace účastníků do platformy Zoom Cloud Meeting

|14:00 – 15:55 Klinická a RTG diagnostika (teorie + praxe)

|16:20 – 16:30 Pauza

|16:30 – 18:00 Vyšetření pacienta se skoliózou, diskuse, závěr

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex