Načítám Akce

Hypermobilita: diagnostika a terapie (online kurz)

Odborný ONLINE kurz určený pro fyzioterapeuty, lékaře, trenéry a další odborníky, kteří se chtějí vzdělávat v oblasti funkčních poruch nebo pracují s klienty s kloubní hypermobilitou. Spadá do koncepce FMP (Functional Movement Principles).
Hypermobilita bývá velice častým doprovázejícím faktorem při terapii pohybového aparátu zejména u dětí, dívek a sportovců. Prevalence kloubní hypermobility se pohybuje okolo 3% obecné populace, u rizikových skupin je její výskyt často několikanásobně vyšší, zejména u specifických kloubů. Mezi nejčastější místa patří loketní a kolenní klouby, drobné klouby končetin a páteř. Výskyt hypermobility právě v těchto predominantních oblastech často limituje či mění možnosti práce s pacienty v ordinacích fyzioterapeutů a pohybových specialistů. Je tedy nutné kontrolovaně měnit provedení těchto cvičení, aby došlo ke zlepšení stavu a funkčnosti hypermobilního segmentu.
Cílem tohoto online semináře je popsat etiopatogenezi a podrobnosti kloubní hypermobility spolu s konkrétním popisem práce s vybranými klouby, u nichž se nejčastěji vyskytuje tato porucha vaziva. Současně je v teoretické části popsána diagnostická baterie a teorie terapie hypermobility. V druhé části pak budou ukázány konkrétní příklady a ukázky práce s kloubní hypermobilitou spolu s modifikací nejčastějších cvičení, která lze využít pro terapii hypermobility.

 Harmonogram:

|15:30 – 16:00 Registrace účastníků do platformy Zoom Cloud Meeting

|16:00 – 17:25 Diagnostika a teorie terapie hypermobility.

|17:25 – 17:35 Pauza

|17:35 – 19:00 Ukázky konkrétních cvičení a úprav v terapii hypermobility

|19:00 – 19:30 Diskuse, ukončení kurzu

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex