Načítám Akce

Funkční trénink dětí a dospívajících

Jakou úlohu má v tréninku dětská kreativita? Jak je důležité, aby děti dokázaly používat imaginaci? Proč máme děti k tomu, aby měnily polohy, používaly ruce a nohy zvlášť nebo využívaly kooperaci při zdolávání úkolů? Proč dětem zavazujeme oči a necháváme je chodit bosé? Proč občas vedou tréninky děti samy a my se jen díváme?
Rizika jednostranného přetěžování a absence všestranné přípravy a kompenzace jsou stále aktuálním tématem v tréninku dětí a dospívajících. Technické nároky jednotlivých sportů se často staví nad kondiční přípravu dítěte, které pak není adekvátně na zátěž připraveno. Vzhledem k nedostatečným kondičním možnostem pak nejsou děti schopné ani technických dovedností a dochází ke stagnaci nebo zhoršení výkonu. Zajímavou samostatnou otázkou je motivace dítěte a pozitivní vztah ke sportu a soutěžení, která platí nezávisle na výkonnostní úrovni. Od nejobyčejnějšího kroužku až po vrcholové tréninky, všude můžeme aplikovat základní pravidla práce s dětmi, které mají za cíl připravit je nejen na sport, ale pomoci jim vytvořit základy kvality pohybových dovedností.
V rámci workshopu lektor popíše a prakticky ukáže možností tréninkové práce s dětmi od 5 do 15let. Nabídne široký zásobník cviků a her, které slouží k rozvoji pohybových dovedností a které lze následně převést i do terapeutického prostředí pro práci s vadným držením těla či jinou odchylkou od správného motorického vývoje.

Další kurz ze série zajímavých a úspěšných kurzů z přístupu Functional Movement Principles (FMP) tentokrát zaměřený na skupinu dětí a dospívajících.

Harmonogram:

|8:30 – 9,00 Prezence účastníků
|9-10:30 Představení lektora, očekávání účastníků. Anatomická a fyziologická specifika dítěte
|10:45-12:30 Motorický rozvoj a pohybové dovednosti, role kreativity
|12:30-13:30 Obědová pauza
|13:30-15:00 Kolektivní hry
|15:15-17:30 Cvičení pro rozvoj obratnostních a silových dovedností
|17:30-18:00 Diskuze, předání diplomů, uzavření kurzu

Určeno pro:

lékaře, fyzioterapeuty, a další odborníky, kteří se chtějí zdokonalit v práci s dětmi.

Akreditace:

Kredity: 5 (Unify, platí jen pro fyzioterapeuty)
Výukových hodin: 7,5 (à 60 minut)
Garant: MUDr. Barbora Danielová

Praktické informace:

Sebou: pohodlné oblečení na sezení i na cvičení, blok, psací potřeby, desky na diplom.

Občerstvení: 
Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Ubytování: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex