Načítám Akce

Funkční trénink dětí a dospívajících

Jakou úlohu má v tréninku dětská kreativita? Jak je důležité, aby děti dokázaly používat imaginaci? Proč máme děti k tomu, aby měnily polohy, používaly ruce a nohy zvlášť nebo využívaly kooperaci při zdolávání úkolů? Proč dětem zavazujeme oči a necháváme je chodit bosé? Proč občas vedou tréninky děti samy a my se jen díváme?
Rizika jednostranného přetěžování a absence všestranné přípravy a kompenzace jsou stále aktuálním tématem v tréninku dětí a dospívajících. Technické nároky jednotlivých sportů se často staví nad kondiční přípravu dítěte, které pak není adekvátně na zátěž připraveno. Vzhledem k nedostatečným kondičním možnostem pak nejsou děti schopné ani technických dovedností a dochází ke stagnaci nebo zhoršení výkonu. Zajímavou samostatnou otázkou je motivace dítěte a pozitivní vztah ke sportu a soutěžení, která platí nezávisle na výkonnostní úrovni. Od nejobyčejnějšího kroužku až po vrcholové tréninky, všude můžeme aplikovat základní pravidla práce s dětmi, které mají za cíl připravit je nejen na sport, ale pomoci jim vytvořit základy kvality pohybových dovedností.
V rámci workshopu lektor popíše a prakticky ukáže možností tréninkové práce s dětmi od 5 do 15let. Nabídne široký zásobník cviků a her, které slouží k rozvoji pohybových dovedností a které lze následně převést i do terapeutického prostředí pro práci s vadným držením těla či jinou odchylkou od správného motorického vývoje.
Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex