Načítám Akce

Funkční trénink

LAST MINUTE SLEVA 30%.
Funkční trénink je specializovaný kurz, který poskytuje vhled a pochopení problematiky programování krátkodobého a dlouhodobého tréninkového plánu pro všechny typy jedinců, od vrcholových sportovců po pacienty v pooperačních stavech.
Pod pojmem funkční trénink si lze představit v dnešní době cokoliv od skákání na gymballu přes podpor na předloktích (oblíbený „plank“) až po aktivní pohyby ramene. Správný funkční trénink je ale ve skutečnosti mnohem složitější a cílenější proces, který vyžaduje perfektní znalosti nejen cviků, ale i daného pacienta, jeho obtíží a cílů. Funkčností se pak myslí aplikace specifických poloh, pomůcek a dalších prostředků tak, aby v rámci terapeutického procesu došlo k co nejlépe cílenému rozvoji a zlepšení. Mluvíme tedy o funkčním aspektu, nebo-li terapii funkce daného člověka či segmentu. Tento trénink může sloužit nejen k dosažení lepších sportovních výkonů, ale i úlevě a předcházení bolesti či kompenzaci běžné denní zátěže.
Metodika funkčního tréninku je specializovaný kurz, který poskytuje vhled a pochopení problematiky programování krátkodobého a dlouhodobého terapeutického procesu pro všechny typy jedinců – od vrcholových sportovců po pacienty v pooperačních stavech. Důraz je kladen na přesné párování terapeutických zákroků a fází pacienta z hlediska jeho obtíží a potřeb tak, aby docházelo k rozvoji vhodné funkce. Větší část kurz bude věnována vlastní praktické části, která nabídne ucelený zásobník cvičení pro terapii spolu s pochopením způsobu, jak kombinovat tyto hmaty a polohy dohromady z hlediska terapeutické jednotky.

Harmonogram:

|8:30 – 09:00 Registrace účastníků
|9:00-10:30 Představní lektorů, očekávání účastníků. Individualizace tvorby tréninkových programů
|10:45-12:30 Periodizace a plánování tréninku
|12:30-13:30 Přestávka na oběd
|13:30-14:30 Cílené analytické cvičení
|14:45-16:00 Komplexní polohy a využití pomůcek
|16:15-17:30 Ukázka tvorby tréninkového plánu
|17:30-18:00 Diskuze, předání diplomů

Zvýhodněný balíček:

Při účasti také na kurzu Teorie a terapie funkčních poruch (8.2.2020) je celková cena za oba kurzy 3.500Kč.

Určeno pro:

lékaře, fyzioterapeuty, a další odborníky, kteří pečují o sportovce.

Akreditace:

Kredity: 5 (Unify, platí jen pro fyzioterapeuty)
Výukových hodin: 7 (à 60 minut)
Garant: MUDr. Barbora Danielová

Praktické informace:

Sebou: pohodlné oblečení na sezení i na cvičení, blok, psací potřeby, desky na diplom.

Občerstvení: 
Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Ubytování: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex