Načítám Akce

Funkční integrace

Milí příznivci Feldenkraisovy® metody,

lektorka a fyzioterapeutka Jitka Nagy nabízí kromě workshopů Feldenkraisovy® metody i páteční individuální lekce nazvané Funkční integrace®. Proběhnou v těchto časech:

  • 9:00
  • 10:15
  • 11:30
  • 13:30
  • 14:45
  • 16:15
  • 17:30
  • 18:45

Pro účastníky workshopu je 60-ti minutová terapie za zvýhodněnou cenu 800,- Kč, pro ostatní zájemce pak za  1 000,- Kč / 60 minut. Jedná se o čistý čas terapie, po každé terapii je naplánována cca 15 minutová pauza pro vystřídání klientů.

Přihlášení

Přihlašování probíhá ONLINE. Po odeslání přihlášky vyčkejte několik dní na potvrzovací e-mail.

Platba a storno podmínky

Částku za individuální lekci prosíme uhraďte do 20. 1. 2017 na účet:
252928497/0300, vs:77030217, do poznámky: FI a jméno klienta.

Omluvíte-li se na adrese seminare@ckp-dobrichovice.cz do 20. 1. 2017, bude
Vám celá částka vrácena zpět. Pokud se omluvíte do úterý 31. 1. 2017 do
12,00, bude Vám vráceno 50 % z uhrazené částky. Pokud se neomluvíte nebo
se omluvíte později, pak Vám zbývá možnost najít si za sebe náhradníka,
jinak celá částka propadne našemu zařízení.

Článek o FI od klientky

První zkušenost s FUNKČNÍ INTEGRACÍ v CKP v Dobřichovicích

Nedávno se mi naskytla velmi zajímavá příležitost. Jakožto naprostý laik v oboru psychoterapie a fyzioterapie jsem měla možnost vyzkoušet si Feldenkraisovu® metodu. Jedná se o metodu, která využívá pohyb jako prostředek v procesu učení. Díky schopnosti učit se toho na sobě můžeme spoustu změnit. Nejenže můžeme odstranit potíže pohybového systému, ale dokážeme ovlivnit naše tělo i naši mysl komplexně.

Já jsem se rozhodla pro individuální lekci Feldenkraisovy® metody, které se říká Funkční integrace®. Zkušená a uznávaná lektorka Jitka Nagy se mi věnovala 60 minut. Terapie probíhala ve velmi příjemném prostředí, v terapeutické místnosti Centra komplexní péče Dobřichovice.

Paní Nagy mě přivítala s otázkou, co bych na sobě chtěla změnit. Vůbec jsem nevěděla, co mám vlastně od této lekce očekávat, ale na mysli mi ihned vytanul můj dlouholetý problém. Už od dětských let mám shrbená záda a mírnou skoliózu. Ačkoliv mě to nijak výrazně neomezuje v každodenním životě, při větší námaze mě začínají záda bolet a obávám se, že by se moje problémy mohly v budoucnu zhoršit. Vysvětlila jsem to tedy paní Nagy. Terapeutka si zprvu prohlédla, jak stojím, a potom mě vyzvala, abych si lehla na lehátko tak, jak je mi to pohodlné a jak obvykle spím. Začala se mnou pracovat s velkou opatrností a jemností ale zároveň s jistotou a pevnou rukou. Mým úkolem bylo nedělat nic a úplně se uvolnit. Paní Nagy pohybovala s mými končetinami různým způsobem. Na konci terapie mě posadila na kraj lehátka. S velkým překvapením jsem si uvědomila, že moje záda jsou úplně rovná. Moje svaly byly nastavené tak, že jsem měla vzpřímenou postavu.

Když jsem se procházela po místnosti, byla jsem vážně nadšená, protože pocit, že jsem vzpřímená a vysoká, jsem neměla už několik let. Svaly udržely moje záda jen několik hodin, ale ten pocit ve mně zůstal. Terapie mě utvrdila v tom, že je v mých možnostech být narovnaná a že musím svému tělu věnovat více času a energie a začít cvičit, abych toho dosáhla napořád.

Text : Petra Šantorová, 13.5.2014

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex