Načítám Akce

Funkční integrace

Funkční integrace® je individuální terapie vycházející z Feldenkrasiovy® metody. Jedná se o celosvětově uznávanou somatickou edukační metodu, která prostřednictvím organického učení školí vlastní vnímání, zdokonaluje funkčnost těla a osobní proces učení.
V lekcích FM se uvědomělým vnímáním sebe sama v souvislosti s působením zemské přitažlivosti učíme posuzovat pohyb tak, jak to dělají malé děti – podle pocitu příjemnosti, plynulosti, jednoduchosti, lehkosti a efektivity. Pohyby jsou velmi jemné a pomalé.

Terapie v délce 60 minut proběhnou v těchto časech:

  • 8:30 (obsazeno)
  • 9:45 (obsazeno)
  • 11:00 (obsazeno)
  • 14:00 (obsazeno)
  • 15:15 (obsazeno)
  • 16:30 (obsazeno)

Cena:

1 000 Kč/ 1 terapie

Zvýhodněné balíčky:

2 350 Kč (funkční integrace + 1 workshop)

První zkušenost s FUNKČNÍ INTEGRACÍ v CKP v Dobřichovicích

Nedávno se mi naskytla velmi zajímavá příležitost. Jakožto naprostý laik v oboru psychoterapie a fyzioterapie jsem měla možnost vyzkoušet si Feldenkraisovu® metodu. Jedná se o metodu, která využívá pohyb jako prostředek v procesu učení. Díky schopnosti učit se toho na sobě můžeme spoustu změnit. Nejenže můžeme odstranit potíže pohybového systému, ale dokážeme ovlivnit naše tělo i naši mysl komplexně.

Já jsem se rozhodla pro individuální lekci Feldenkraisovy® metody, které se říká Funkční integrace®. Zkušená a uznávaná lektorka Jitka Nagy se mi věnovala 60 minut. Terapie probíhala ve velmi příjemném prostředí, v terapeutické místnosti Centra komplexní péče Dobřichovice.

Paní Nagy mě přivítala s otázkou, co bych na sobě chtěla změnit. Vůbec jsem nevěděla, co mám vlastně od této lekce očekávat, ale na mysli mi ihned vytanul můj dlouholetý problém. Už od dětských let mám shrbená záda a mírnou skoliózu. Ačkoliv mě to nijak výrazně neomezuje v každodenním životě, při větší námaze mě začínají záda bolet a obávám se, že by se moje problémy mohly v budoucnu zhoršit. Vysvětlila jsem to tedy paní Nagy. Terapeutka si zprvu prohlédla, jak stojím, a potom mě vyzvala, abych si lehla na lehátko tak, jak je mi to pohodlné a jak obvykle spím. Začala se mnou pracovat s velkou opatrností a jemností ale zároveň s jistotou a pevnou rukou. Mým úkolem bylo nedělat nic a úplně se uvolnit. Paní Nagy pohybovala s mými končetinami různým způsobem. Na konci terapie mě posadila na kraj lehátka. S velkým překvapením jsem si uvědomila, že moje záda jsou úplně rovná. Moje svaly byly nastavené tak, že jsem měla vzpřímenou postavu.

Když jsem se procházela po místnosti, byla jsem vážně nadšená, protože pocit, že jsem vzpřímená a vysoká, jsem neměla už několik let. Svaly udržely moje záda jen několik hodin, ale ten pocit ve mně zůstal. Terapie mě utvrdila v tom, že je v mých možnostech být narovnaná a že musím svému tělu věnovat více času a energie a začít cvičit, abych toho dosáhla napořád.

Text : Petra Šantorová, 13.5.2014

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex