Načítám Akce

Fenomén HSS 2

Pokračování úspěšného semináře na téma Hlubokého stabilizačního systému páteře, které přináší rozšíření vhledu do problematiky trupové stabilizace a zapojení této aktivity do běžného a sportovního života.
V teoretické části bude navázáno prohloubením znalostí aplikované kineziologie a řízení aktivity stabilizačního systému spolu s aplikací na specifické diagnozy a obtíže pohybového aparátu.
Náplní praktické části bude rozšíření základního zásobníku cviků – jedná se o cviky z rukou fyzioterapeuta a specializovaného pohybového trenéra, které navazují na cviky z první části a obohacují účastníky polohami vhodnými pro pokročilejší sportovce a pacienty.

Seminář je určen pro odborníky a zájemce o poznatky práce s HSS za cílem zapojení těchto informací v jejich vlastní praxi či ve sportu. Kurz je koncipován jako rozšiřující – očekávají se základní znalosti o funkci a anatomii stabilizačního systému, důraz bude kladen na prohloubení těchto poznatků a na procvičení náročnějších poloh a cviků, pracujících se stabilizací těla.

V rámci semináře bude popsána nadstavba kineziologických dějů vztažených k trupové stabilizaci – propriocepce a další modality aker, tvorba tréninkového a terapeutického programu pro využití a zlepšení HSS. Náplní praktické části pak budou polohy z 3. a 4. fáze programu – trénink síly, výbušnosti, preaktivace a vložení labilních a náročnějších prvků do předcházejících cviků.

Cena:

HSS II 1 650 Kč (včetně skript)

Určeno pro:

Odborníky z řad fyzioterapeutů a trenérů, specialistů na pohybový aparát. Podmínkou účasti je absolvování kurzu Fenomén HSS I nebo kurzů metod vycházejících z vývojové kineziologie.

Počet kreditů:

7 (Unify)

Garant:

MUDr. Barbora Danielová

Harmonogram II:

8:30 – 9:00 Registrace účastníků
9:00-10:30 Vybrané poznatky z neurokineziologie ve vztahu k HSS
10:45-12:30 Diferenciální diagnostika pohybového aparátu
12:30-13:00 Přestávka na oběd
13:30-14:30 Polohy dle vývojové kineziologie
14:45-16:00 Aplikace vnitřní a vnější zátěže
16:15-17:30 Dynamika a další modality HSS
17:30-18:00 Diskuze, předání diplomů

Občerstvení:

Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě)

S sebou:

Pohodlné oblečení na cvičení, poznámkový blok, psací potřeby, desky na diplom,  případně vlastní oběd.

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut,  nechte si prosím dostatek času na registraci  před začátkem akce.
V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex