Načítám Akce

Fenomén hlubokého stabilizačního systému páteře

Práce se stabilizačním systémem páteře patří neoddělitelně do práce prakticky každého fyzioterapeuta, ale stále častěji i fitness trenérů a pohybových specialistů. Stále častěji dochází k přebírání metod a cvičení na bázi vývojové kineziologie do fitness prostředí a k specializaci trenérů, kteří nabízejí cviky a polohy s výrazně náročnější obtížnosti a poskytují tak rozšíření konzervativní terapie pro širokou skupinu sportovců a zejména vertebropatů po ukončení klasické ambulantní fyzioterapeutické péče.
Seminář poskytuje souhrn současných poznatků z neurofyziologie a kineziologie trupového svalstva a souvislosti dechové mechaniky pro pochopení funkce stabilizačního systému páteře a způsobu jeho zapojení v praxi fyzioterapeuta. Praktická část pak obsahuje pohled a možnosti práce se stabilizačním systémem specializovaného fitness trenéra a poskytuje tak zásobník cviků, které se používají po skončení běžné ambulantní péče a vytvářejí tak nadstavbu na běžnou práci fyzioterapeuta.

Dle složení účastníků bude praktická část obsahovat cvičení dle vývojové řady pro znázornění funkce trupové stabilizace, rozdíl v práci se stabilizačním systémem v praxi fyzioterapeuta a specializovaného fitness trenéra. Další blok bude obsahovat zásobník cvičení a skladbu tréninku pro aktivaci stabilizačního tréninku jakožto hlavního cíle, případně využití stabilizačního systému u specifických sportů a pohybových činností jako sekundární hledisko správného provedení daného sportu.

Harmonogram:

8:30 – 09:00 Registrace účastníků

9:00-10:30 Současné poznatky v diagnostice vertebropatie

10:45-12:30 Teorie terapie HSS

12:30-13:30 Přestávka na oběd

13:30-14:30 Diferenciální diagnostika a koncepce terapie HSS

14:45-16:00 Cvičení dle vývojové řady v prostředí fyzioterapeuta a fitness trenéra

16:15-17:30 Aplikace cvičení s prvky HSS do prostředí fitness a sportu

17:30-18:00 Diskuze, předání diplomů

Občerstvení:

Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Sebou:

Poznámkový blok, psací potřeby, desky na diplom, oblečení na cvičení

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex