Načítám Akce

Ergonomie práce

Ať už pracujeme v kanceláři, nebo máme fyzicky náročnou práci je podstatné vědět, jestli naši práci vykonáváme správně a jak bychom ji mohli vykonávat ještě lépe. Mnoho z nás po pracovní zátěži pociťuje bolesti zad, hlavy, nohou a pokládá to za normální. Mnoha obtížím je ale možné předejít úpravou pracovního prostředí, či drobnou změnou v prováděných činnostech. A právě tomu se věnuje ergonomie.
Ergonomie práce hledá způsoby, jak naši pracovní činnost (nezávisle na jejím typu) udělat efektivněji, ale také zdravěji. Zároveň je v našem zájmu odhalit vhodné kompenzační činnosti, které vyplývají ze způsobu pracovní zátěže.

Ergonomie pracovního prostředí vysvětluje, jak co nejzdravěji uzpůsobit nábytek   a vybavení, jak upravit pozici pracovního místa ve vztahu k prostoru místnosti či postavení oken atd.

Vzhledem k častým pracovním stereotypům nelze očekávat, že všechny zdravotní problémy spojené s prací lze řešit úpravou pracovního prostředí a prevencí. Proto je vhodné mít také sestavu cviků pro autoterapii, která je cílená přímo pro vaši pracovní zátěž.

A tomu všemu se budeme věnovat v semináři určeném široké veřejnosti.

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex