Načítám Akce

Dech a korekce držení těla, prvky ze Schrothové a jógy

Prezenční kurz je určený pro fyzioterapeuty, lékaře, trenéry, ale i pacienty se skoliózou, které zajímá korekce neboli cílená změna držení těla. Korekce se netýká jen páteře, ale celého těla včetně postavení hlavy a aker. Tvar těla ovlivňuje jeho funkci a naopak. Změna držení těla se týká nejen statiky, ale projeví se i v pohybu.
Máme způsoby, jak ovlivnit přirozený postoj a držení těla? Jaké držení těla je optimální a jaké je pro daného jedince možné? V rámci kurzu si prakticky ukážeme využití korekcí držení těla u idiopatické skoliózy a dalších posturálních poruch především v sagitální rovině (zvýšené kyfolordózy a plochá záda).
Nedílnou součástí korekce je využití dechu.
Prakticky budou ukázány vybrané cviky inspirované metodou dle Schrothové, New Power Schroth a jógy. Součástí je řada kazuistik přibližujících dané téma.
Účastníci kurzu dostanou stručné studijní materiály.

Na kurz je možnost přivést si svého pacienta se skoliózou, kterého vyšetříme a navrhneme terapii. Pokud byste měli zájem, kontaktujte seminářový tým na seminare@ckp-dobrichovice.cz.

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře a další odborníky

Harmonogram:

|8:30 – 9:00 Registrace účastníků, zahájení kurzu
|9:00 – 10:00 Skolióza a další tvarové změny páteře
|10:00 – 12:30 Využití metody dle Schroth
|12:30 – 13:30 Obědová pauza
|13:30 – 15:30 Využití prvků z jógy
|15:30 – 16:00 Diskuse a závěr

Akreditace:

Kredity: 5 (UNIFY, pouze pro fyzioterapeuty)
Počet hodin: 6 (à 60 minut)
Garant: MUDr. Barbora Danielová

Praktické informace:

Sebou: pohodlné oblečení, blok, psací potřeby, desky na diplom.

Občerstvení: Pro účastníky bude připravena káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd si účastníci hradí sami (možnost společně objednat dovoz jídla z místních restaurací nebo si ohřát vlastní jídlo v mikrovlnné troubě).

Poznámka:

Cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce. V případě, že se Vám v den konání kurzu stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, informujte nás na telefonním čísle 775 603 573.

U dvoudenních kurzů nebo dvou po sobě následujících jednodenních kurzech je možné u nás přespat na naší karimatce ve vlastním spacáku za 250 Kč/noc.
Další ubytování v kraji: https://www.ckp-dobrichovice.cz/tipy-na-ubytovani/

Copyright © 2017 Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o. Na Vyhlídce 582 252 29 Dobřichovice Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex